Grająca w turnieju dzięki „dzikiej karcie” Anna Hertel pokonała Słowenkę Ninę Potocnik i zapewniła sobie miejsce w najlepszy ósemce turnieju Kozerki Open 2019. Spotkanie trwało 79 minut i zakończyło się wynikiem 6:3, 6:3 na korzyść Polki.

Hertel znakomicie weszła w mecz i po nieco ponad kwadransie prowadziła już 4:0. Słowenka, która w ubiegłym tygodniu dotarła aż do finału turnieju Śląskie Open w Bytomiu, w pierwszych minutach była bezradna. W drugiej części inauguracyjnego seta Potocnik znacząco poprawiła grę i odrobiła część strat, ale i tak skończyło się na wyniku 6:3 na korzyść Hertel.

W drugiej partii obie tenisistki szły łeb w łeb do stanu 3:3. Od tamtego momentu Polka wygrała trzy kolejne gemy i w świetnym stylu zapewniła sobie miejsce w piątkowym ćwierćfinale. Szczególnie efektowny był ostatni gem, w którym Hertel wyszła ze stanu 0:40 i wygrywając pięć piłek z rzędu, przypieczętowała triumf nad Słowenką.

W rywalizacji o półfinał nasza zawodniczka zmierzy się z Serbką Dejaną Radanović.