Zaledwie 63 minut potrzebowała w czwartek Katarzyna Piter, aby zapewnić sobie miejsce w ćwierćfinale turnieju Kozerki Open 2019. W spotkaniu z Ukrainką Viktoriią Demą Polka straciła tylko trzy gemy i pewnie triumfowała w stosunku 6:2, 6:1.

Pojedynek był jednostronny w zasadzie od samego początku. Piter dominowała nad rywalką i zdecydowanie lepiej radziła sobie podczas własnych gemów serwisowych. Do tego dołożyła jeszcze pięć przełamań i w dobrym stylu awansowała do najlepszej ósemki. Łącznie nasza zawodniczka wygrała 56 z 86 rozegranych w tym meczu punktów.

W gronie ćwierćfinalistek Kozerki Open 2019 znalazła się także mistrzyni z Bytomia, Maja Chwalińska. Polka w dwóch wyrównanych setach pokonała rodaczkę Martynę Kubkę (7:5, 7:5). Spotkanie zaczęło się po myśli faworytki, która szybko wyszła na 4:1. Kolejne minuty zmieniły jednak obraz gry i Kubka zaczęła coraz częściej dochodzić do głosu. Efektem było wyrównanie stanu rywalizacji i zacięta walka na przewagi. Ostatecznie skończyło się na wyniku 7:5 i to Chwalińska objęła prowadzenie w meczu.

Druga część spotkania to z początku skuteczna gra Kubki, której udało się zbudować przewagę 4:2. Od tamtego czasu na korcie rządziła już jednak tylko zawodniczka z Dąbrowy Górniczej. Rozstawiona z numerem siódmym Chwalińska wygrała cztery gemy z rzędu i – wykorzystując czwartą piłkę meczową – zakończyła trwający godzinę oraz 41 minut pojedynek.

W piątkowych ćwierćfinałach Piter zmierzy się z Norweżką Ulrikke Eikeri, a Chwalińska ze Słowaczką Vivien Juhaszovą.