Triumfatorka turniejów w Bytomiu i Kozerkach nie przestaje wygrywać. Maja Chwalińska pokonała w II rundzie warszawskiego WSG Open 2019 Rosjankę Walentinę Iwachnienko i odniosła tym samym dwunaste singlowe zwycięstwo z rzędu.

Polka dyktowała dziś na korcie warunki gry w zasadzie od samego początku. Chwalińska szybko zbudowała przewagę 4:1 i nie roztrwoniła jej aż do samego końca inauguracyjnej partii. Skończyło się na wyniku 6:3 i pewnym otwarciu meczu.

W drugim secie dominacja naszej zawodniczki nie podlegała już żadnej dyskusji. Polka znów pokazała to, czym imponowała w ubiegłych tygodniach – regularność, technikę i znakomite czucie piłki. 17-latka z Dąbrowy Górniczej oddała przeciwniczce tylko jednego gema i z wynikiem 6:3, 6:1 zapewniła sobie miejsce w ćwierćfinale turnieju. Spotkanie trwało godzinę i dziesięć minut.

Piątkową rywalką zawodniczki PZT LOTOS Team będzie Ukrainka Anastazja Szoszyna lub Gruzinka Ekaterine Gorgodze.