Maja Chwalińska powtórzyła wyczyn Katarzyny Piter i zapewniła sobie miejsce w półfinale turnieju Śląskie Open 2019. Niespełna 18-letnia Polka do zwycięstwa potrzebowała trzech godzin i dziesięciu minut.

Spotkanie, podobnie jak wcześniejszy mecz Katarzyny Piter z Turczynką Ipek Soylu, obfitowało w przełamania. Łącznie przez cały pojedynek zawodniczki 15-krotnie traciły własne podanie. W pierwszej partii minimalnie lepsza była zawodniczka z Italii, która wygrała 6:4. W drugim secie role się odwróciły i tym razem to Polka była górą w takim samym stosunku.

Trzecia odsłona piątkowego pojedynku była zdecydowanie najbardziej emocjonująca. Caregaro prowadziła już w pewnym momencie 5:2 i była w zasadzie jedną nogą w najlepszej czwórce bytomskiej imprezy. Chwalińska nie pozwoliła jej jednak wykonać tego ostatniego kroku i raz jeszcze poderwała się do walki. Polka w imponującym stylu wygrała pięć gemów z rzędu i dzięki wynikowi 4:6, 6:4, 7:5 zameldowała się w półfinale Śląskie Open 2019.

W pojedynku o finał nasza tenisistka skrzyżuje rakiety z Darią Lodikovą, która pokonała w dwóch setach (6:4, 6:4) Japonkę Muramatsu Chihiro.

Na koniec dnia jeszcze jedna dobra informacja. Katarzyna Piter, grająca w parze z Węgierką Dalmą Galfi, zapewniła sobie przed chwilą miejsce w finale turnieju deblowego!