Na starcie turnieju mieliśmy w głównej drabince osiem reprezentantek Polski, do drugiej rundy awansowały cztery.

Jako pierwsza prawo do gry w tej fazie imprezy zapewniła sobie Martyna Kubka. Nasza zawodniczka mierzyła się z Magdaleną Hędrzak, czyli jedną ze zwyciężczyń eliminacji. Spotkanie było jednostronne, a Kubka pozwoliła sobie na stratę zaledwie dwóch gemów i pewnie wygrała 6:0, 6:2. Jej rywalką w drugiej rundzie będzie natomiast Maja Chwalińska, triumfatorka niedawno zakończonego Śląskie Open w Bytomiu.

17-latka z Dąbrowy Górniczej wyeliminowała dziś z turnieju Stefanię Rogozińską-Dzik, czyli aktualną mistrzynię Polski. W pierwszym secie na korcie dominowała Chwalińska, drugi był już zdecydowanie bardziej wyrównany. Od stanu 4:4 Maja wygrała jednak dwa kolejne gemy i z wynikiem 6:1, 6:4 zameldowała się w drugiej rundzie.

Awans do najlepszej szesnastki zapewniła sobie także Anna Hertel, która po 94-minutowej walce wyrzuciła za turniejową burtę Darię Kuczer. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:4, 6:4. Ostatnią Polką, która przedłużyła swoje szanse na sukces w turnieju Kozerki Open jest Katarzyna Piter. Nasza zawodniczka pokonała dziś Słowaczkę Timeę Jaruskovą 6:1, 6:4.