Czwarte mistrzostwo Szoszyny

Czwarte mistrzostwo Szoszyny

We wtorek zakończyliśmy przedostatni turniej cyklu LOTOS PZT Polish Tour. Czwarty singlowy tytuł zgarnęła Anastazja Szoszyna. 22-letnia zawodniczka pokonała dobrze dysponowaną Weronikę Falkowską 6:3, 6:4. Mistrzostwo gry podwójnej także padło łupem Szoszyny oraz partnerującej jej Martyny Kubki.

Punktualnie o godzinie 10:00 na korcie centralnym Parku Tenisowego Olimpia pojawiły się finalistki zawodów singlowych. Z jednej strony doskonale przygotowana pod kątem motorycznym Szoszyna, z drugiej mocno grająca Falkowska, która dzień wcześniej dość niespodziewanie wyeliminowała rozstawioną z numerem pierwszym Katarzynę Piter.

Obie zawodniczki mierzyły się już kilka dni wcześniej przy okazji turnieju w Bydgoszczy, jednak jak zapowiadała Falkowska poznański finał miał być dużo bardziej zacięty. Rzeczywiście tak było – Falkowska we wczesnych fazach obu setów obejmowała prowadzenie z przełamaniem, ale Szoszyna szybko odrabiała straty. Spotkanie było widowiskowe, pełne długich wymian i mocnej gry. Najskuteczniejsza zawodniczka cyklu w decydujących fragmentach okazała się być bardziej konsekwentna i końcówki należały do niej.

– Bardzo dobry poziom meczu. Weronika prezentowała się zdecydowanie lepiej niż w Bydgoszczy, gdzie przegrała pierwszego seta do zera. Dzisiaj Weronika prowadziła już nawet 4:1 w drugim secie, kiedy to mocno grała z wiatrem, ale wiedziałam, że grając konsekwentnie uda mi się wygrać i na szczęście tak się stało – powiedziała zadowolona 22-letnia tenisistka, która kończy cykl z efektownym bilansem dwudziestu sześciu zwycięstw i tylko dwóch porażek.

Występy w polskich turniejach były dla Anastazji doskonałym przygotowaniem przed kolejnymi zawodami. – Cieszę się bardzo z tego bilansu. Będę dążyć do takiego poziomu również w turniejach międzynarodowych. Fajnie, że po pandemii mogliśmy wrócić do rywalizacji. Nabrałam ogromnych chęci do grania meczów i mam nadzieję, że teraz dostanę się do kilku turniejów międzynarodowych – dodała Szoszyna.

Kobiecy cykl podsumowało spotkanie deblowe Katarzyny Piter i Pauli Kanii-Choduń oraz Anastazji Szoszyny i Martyny Kubki. Para Piter/Kania-Choduń, która w Poznaniu przygotowywała się do turnieju WTA w Pradze przegrała spotkanie finałowe po super tie-breaku 4:6, 6:4, 9-11.

Partnerzy