Najwyżej rozstawione zawodniczki turnieju deblowego – Katarzyna Piter oraz Paula Kania – awansowały do ćwierćfinału gry podwójnej WSG Open 2019!

Para numer jeden po zaciętym boju poradziła sobie z rumuńskim duetem, w skład którego weszły Miriam Bianca Bulgaru oraz Nicoleta-Catalina Dascalu. W obu rozegranych w tym spotkaniu partiach nasze zawodniczki przełamywały rywalki dwukrotnie, same natomiast traciły własny serwis zaledwie raz. Mecz zakończył się rezultatem 7:5, 7:5, dzięki czemu Kania i Piter awansowały do ćwierćfinału gry podwójnej. Spotkanie trwało godzinę i 35 minut.

Swój udział w singlowej części WSG Open 2019 w fazie eliminacji zakończyły natomiast Anna Hertel oraz Martyna Kubka. Pierwsza z wymienionych zawodniczek przegrała w dwóch setach z Włoszką Camillą Rosatello 5:7, 3:6. Jeszcze bardziej zacięty bój stoczyła dziś druga z Polek. Kubka dobrze weszła w mecz i wygrała pierwszą odsłonę pojedynku z Białorusinką Iryną Shymanovich 7:5. W drugiej partii górą była jednak rywalka (6:3) i stało się jasne, że do wyłonienia zwyciężczyni niezbędny będzie mistrzowski tie break. W tym nieco lepsza okazała się Białorusinka (10:6).

Z turniejem głównym pożegnała się za to grająca z „dziką kartą” Zuzanna Szczepańska. Lepsza od naszej zawodniczki była dziś Rosjanka Anastazja Komardina, która wygrała 6:0, 6:1.

Na koniec jeszcze jedna informacja z deblowej części imprezy. Maja Chwalińska, występująca w Warszawie w parze z Norweżką Ulrikke Eikeri, pokonała Darię Kuczer oraz Stefanię Rogozińską-Dzik 6:4, 6:4 i także zapewniła sobie miejsce wśród ośmiu najlepszych duetów turnieju WSG Open 2019.

Partnerzy