Deszczowy finał debla w Bydgoszczy

Deszczowy poniedziałek w Bydgoszczy

Warunki atmosferyczne pokrzyżowały plany organizatorom turnieju LOTOS PZT Polish Tour w Bydgoszczy. W poniedziałek rozegrano jedynie mecze gry podwójnej. Deblowymi mistrzami zostali Jan Zieliński i Piotr Matuszewski.

Poniedziałek miał być dniem wielu emocjonujących pojedynków. Plan gier zakładał m.in.: rewanż za finał turnieju w Łodzi pomiędzy Pawłem Ciasiem oraz Janem Zielińskim, a także spotkanie najwyżej rozstawionej tenisistki – Katarzyny Piter z będącą w wysokiej dyspozycji – 19-letnią Martyną Kubką. Niestety, ze względu na obfite opady deszczu, półfinały oraz finały gry pojedynczej rozegrane zostaną dopiero we wtorek.

Ostatecznie, na kortach Klubu Sportowego Centrum pojawili się debliści. Jako pierwsze, w hali  rozegrane zostały półfinały mężczyzn, w których Jan Zieliński i Piotr Matuszewski pokonali Kamila Gajewskiego i partnerującego mu Piotra Pawlaka. Z kolei duet utalentowanych juniorów – Maks Kaśnikowski/Mikołaj Lorens po zaciętym meczu okazał się lepszy od Piotra Galusa oraz Piotra Sowińskiego.

Finał gry podwójnej rozegrano już na kortach ziemnych. Spotkanie opierało się w głównej mierze na konsekwentnej grze gem za gem w wykonaniu obu par. Jednak w pojedynku doświadczenia z młodością, tym razem wygrało to pierwsze. Jan Zieliński wraz z Piotrem Matuszewskim w decydujących momentach popełnili mniej błędów i tytuł mistrzowski oraz czek na 4000 zł powędrował w ich ręce.

Niemniej jednak, z bardzo dobrej strony zaprezentowali się Maks Kaśnikowski i Mikołaj Lorens. Mistrz Polski juniorów wraz z finalistą tegorocznego juniorskiego Australian Open pokazali, że drzemie w nich ogromny potencjał.

Po raz trzeci z rzędu w finale gry podwójnej kobiet spotkały się pary Paula Kania-Choduń/Anastazja Szoszyna oraz Katarzyna Piter/Joanna Zawadzka. Niestety, ze względu na zapadające ciemności w drugim secie spotkanie musiało zostać przerwane i przełożone na wtorek.

Partnerzy