Faworyci nie zawiedli

Podczas 93. Mistrzostw Polski w Tenisie (rozgrywanych w ramach LOTOS PZT Polish Tour) jak do tej pory faworyci nie zawodzą. Zgodnie z planem swoje mecze wygrali kolejno: Karol Drzewiecki, Daniel Michalski, Maciej Rajski, Jan Zieliński, Paweł Ciaś i Michał Dembek.

Karol Drzewiecki w 2. rundzie 93. Mistrzostw Polski w Gliwicach po zaciętym pojedynku pokonał Michała Bedrę 6:3, 6:4. Tenisista z Warszawy, który w poprzednich dniach walczył w eliminacjach turnieju, popełniał dziś zbyt wiele niewymuszonych błędów i w rywalizacji z Drzewieckim wyraźnie brakowało mu lepszego serwisu. Z kolei 23-latek z Poznania – ubiegłoroczny deblowy mistrz Pekao Szczecin Open – grał efektownie, często kończył akcje przy siatce i w dobrym stylu awansował do najlepszej ósemki turnieju.

W równolegle rozgrywanym spotkaniu równie dobrze na spisał się Daniel Michalski, pokonując swojego dobrego znajomego z Warszawy – Filipa Kolasińskiego – 6:2, 6:3. Michalski przez cały mecz kontrolował wynik, wygrywał większość najważniejszych punktów i po emocjonującym spotkaniu zameldował się w ćwierćfinale. W spotkaniu nie brakowało długich, wielouderzeniowych wymian, a zawodnicy imponowali cierpliwością w budowaniu punktów.

Chwilę później na korcie centralnym Maciej Rajski okazał się zdecydowanie lepszy od Macieja Ziombera. Mistrz Polski z ubiegłego roku bardzo sprawnie poradził sobie z rywalem i po niespełna godzinnym pojedynku zwyciężył 6:1, 6:1.

Ciekawe widowisko na korcie numer 2 stworzyli Jan Zieliński i Mateusz Terczyński. Terczyński czarował pięknym jednoręcznym bekhendem i w końcowej fazie drugiego seta osiągnął wyraźną przewagę. Decydujący set był jednak popisem deblowego mistrza niedawno zakończonego turnieju Wrocław World Cup 2019. Zieliński wygrał 7:6 2:6 6:1, a jego okrzyk po ostatniej piłce słyszany był w promieniu kilkuset metrów od kortów tenisowych MZUK.

W meczu wielokrotnych medalistów mistrzostw Polski Paweł Ciaś pokonał najstarszego uczestnika turnieju, niespełna 38-letniego Tomasza Bednarka 6:3 6:3. Ciaś kontrolował przebieg meczu i jego ćwierćfinałowy pojedynek z Zielińskim może być jedną z najciekawszych pozycji całych mistrzostw. Notowany w przeszłości w TOP 50 deblowego rankingu ATP Bednarek pozostaje w duecie z Michałem Przysiężnym poważnym kandydatem do największych zaszczytów w grze podwójnej.

Stawkę ćwierćfinalistów uzupełnił Michał Dembek, który sprawnie poradził sobie z Daniłem Cebrenką 6:3, 6:2. Pochodzącego z Warszawy Dembka czekać będzie dzisiaj jeszcze spotkanie deblowe, gdzie w parze z Danielem Michalskim zmierzy się z Karolem Drzewieckim i Błażejem Koniuszym.

Na koniec mamy niestety smutną informację, gdyż w dniu dzisiejszym z powodu kontuzji Marcin Gawron oficjalnie wycofał się z dalszych występów w tegorocznych rozgrywkach.

Partnerzy