Wracamy do gry

Michał Dembek nie zagra w jutrzejszym finale turnieju Toyota Koszalin Open 2019 (ITF, pula nagród 15 000$). Nasz rodak w półfinale przegrał z będącym w bardzo dobrej dyspozycji Czechem Davidem Poljakiem 3:6, 4:6.

Pierwszego seta reprezentant warszawskiej Mery zaczął bardzo nerwowo. 22-latka zawodził serwis, przez co przez większość pojedynku spychany był do głębokiej defensywy. W 6. gemie rozstawiony z numerem trzecim Czech przełamał Dembka i wypracowanej przewagi nie wypuścił już do końca seta, który zakończył się wynikiem 6:3.

W drugiej partii Polak wyraźnie się przebudził. Szybko przełamał rywala i widać było, że gra powoli zaczyna mu się układać. Aż w 3. gemie „czeski koszmar” powrócił – Poljak podrażniony utratą punktu bardzo agresywnie ruszył do przodu – odłamał się i wyrównał na 2:2. W tym momencie, Dembek postawił wszystko na jedną kartę i zaczął grać na większym ryzyku – niestety – na nic to się zdało wobec bardzo dobrze dysponowanego dzisiaj Czecha, który pewnie wygrał drugą partię 6:4.

„Jestem na siebie bardzo zdenerwowany po tym meczu, bo dzisiaj popełniłem za dużą liczbę błędów, psułem wiele piłek z forehand’u, a w dodatku na serwisie nie byłem tak pewny, jak w poprzednich spotkaniach. W drugim secie mogłem szybko odskoczyć na 3:0, ale tego nie zrobiłem i tak naprawdę dałem mu w tym spotkaniu drugie życie. To był mój siódmy przegrany półfinał i mam nadzieję, że złą passę uda mi się przełamać podczas nadchodzących turniejów w Bydgoszczy i Poznaniu.” – powiedział nam bezpośrednio po spotkaniu Michał Dembek.

W jutrzejszym meczu finałowym, przeciwnikiem Davida Poljaka będzie turniejowa „czwórka” Martins Podzus, który w półfinale pokonał rozstawionego z numerem pierwszym Ivana Nedelko 6:3, 6:7(3), 6:3. 25-letni Łotysz w starciu z doświadczonym, 33-letnim Rosjaninem bazował na doskonałym przygotowaniu fizycznym. Podzus dużo biegał, nie odpuszczał żadnej piłki i to dzięki swojej determinacji i woli walki dotarł do finału zawodów w Koszalinie.

Turniej Toyota Koszalin Open (współfinansowany ze środków Gminy Miasta Koszalin) rozgrywany jest w ramach LOTOS PZT Polish Tour. To cykl 10 imprez odbywających się w tym roku w Polsce pod patronatem głównego sponsora – GRUPY LOTOS.