Gorgodze mistrzynią Kozerki Open!

Gorgodze mistrzynią Kozerki Open!

Gorgodze mistrzynią Kozerki Open!

Ekaterine Gorgodze pokonała Francuzkę Chloe Paquet i zapewniła sobie tytuł mistrzowski turnieju Kozerki Open (pula nagród 60.000 USD). Spotkanie trwało dwie i pół godziny i zakończyło się wynikiem 7:6(7), 0:6, 6:4.

W niedzielnym finale zawodów wchodzących w skład cyklu LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski spotkały się dwie zawodniczki, które przez ostatni tydzień zrobiły na kibicach w Kozerkach naprawdę duże wrażenie. Paquet imponowała różnorodnością gry i regularnością. Gorgodze – siłą, precyzją i wolą walki. Bój o tytuł miał się więc rozegrać między dwiema tenisistkami, które w pełni zasłużyły na miejsce w finale.

Pierwszy set zaczął się po myśli Gruzinki, która do stanu 3:1 w pełni kontrolowała sytuację na korcie. Paquet po raz pierwszy wyszła na prowadzenie po 11 gemach, ale zaciętą, obfitującą w dyskusje końcówkę tie-breaku wygrała sprytna Gorgodze.

Podrażniona Francuzka, która po pierwszym secie otrzymała od sędziego ostrzeżenie za niesportowe zachowanie, rozpoczęła drugą partię od przełamania. Jak się później okazało, jednostronny set zakończył się po 29 minutach wynikiem 6:0. Zdekoncentrowana Gruzinka wygrała w nim zaledwie dziesięć punktów. O tytule zadecydował set trzeci, w którym wyżej notowana Gorgodze szybko osiągnęła przewagę i dzięki dobrej odporności psychicznej domknęła spotkanie 6:4.

– Spodziewałam się świetnego finału, ponieważ Chloe to znakomita zawodniczka. Jest bardzo pewna siebie na korcie po ostatnich sukcesach. Jestem z siebie dumna, że udało mi się z nią wygrać. Byłam blisko odpadnięcia z turnieju w półfinale, ale udowodniłam, że jestem silna mentalnie i to pozwoliło mi osiągnąć pozytywny rezultat – powiedziała Gruzinka, która niebawem przeniesie się do USA, aby przygotować się do eliminacji US Open.

Partnerzy