Magdalena Hędrzak zapewniła sobie w poniedziałek miejsce w finale eliminacji do turnieju Kozerki Open 2019.

Do kwalifikacji zgłoszone zostały dwadzieścia cztery zawodniczki, z czego siedem stanowiły Polki. Na starcie eliminacji znalazły się Weronika Foryś, Marcelina Podlińska, Magdalena Hędrzak, Katarzyna Wysoczańska, Karolina Jaśkiewicz, Daria Kuczer oraz Aleksandra Jeleń. Z wspomnianej siódemki dzień w najlepszym humorze zakończyła Hędrzak, która pokonała Białorusinkę Katsiarynę Skachkovą 6:3, 6:4 i zapewniła sobie miejsce w finale kwalifikacji.

Wiadomo już, że nie będzie ona jedyną reprezentantką naszego kraju w tej fazie imprezy, ponieważ w pojedynku pierwszej rundy eliminacji spotkały się Kuczer oraz Jeleń. Mecz nie został jednak dokończony, ponieważ uniemożliwiła to ulewa. Gra zostanie wznowiona we wtorek o godzinie 10:00. W momencie przerwania Kuczer prowadziła 6:2, 4:3.

W trakcie trwania eliminacji rozlosowana została natomiast drabinka turnieju głównego. Wiemy, że wystąpi w nim co najmniej sześć Polek, a dwie z nich zmierzą się w bezpośrednim pojedynku. W I rundzie los skojarzył bowiem ze sobą Stefanię Rogozińską-Dzik oraz Maję Chwalińską, czyli dwie zawodniczki, które w ostatnich tygodniach świętowały okazałe sukcesy. Pierwsza z wymienionych tenisistek wywalczyła mistrzostwo Polski w Gliwicach, druga wczoraj sięgnęła po tytuł turnieju Śląskie Open w Bytomiu.

W innych spotkaniach Weronika Falkowska zagra z Rosjanką Poliną Lejkiną, a Katarzyna Piter, Martyna Kubka oraz Anna Hertel z zawodniczkami, które awansują do turnieju z kwalifikacji.