Aż 3 godziny i 15 minut trwało pierwsze piątkowe spotkanie podczas turnieju Kozerki Open 2019. Anna Hertel po heroicznej walce przegrała jednak z Dejaną Radanović i to Serbka zagra w półfinale.

W pierwszych gemach inauguracyjnej partii na korcie rządziła faworytka, która szybko zbudowała przewagę 4:1. W kolejnych minutach naszej zawodniczce udało się jednak opanować sytuację. Hertel najpierw doprowadziła do wyrównania, a później okazała się lepsza od rywalki w tie breaku i objęła prowadzenie w meczu.

Drugi set zaczął się dla Polki idealnie. Błyskawicznie zrobiło się 2:0 i obecni na trybunach obiektu kibice coraz mocniej wierzyli, że już niebawem Hertel sprawi kolejną turniejową niespodziankę i wyrzuci za burtę znacznie wyżej notowaną rywalkę. Niestety, następnych pięć gemów padło łupem Radanović i ostatecznie to ona mogła cieszyć się ze zwycięstwa w drugiej odsłonie (6:4).

Decydująca część meczu to dalsza wyrównana gra z obu stron. Serbka szybko uzyskała przełamanie, Hertel zawzięcie walczyła, aby odrobić straty. Polka miała jeszcze swoje szanse, ale koniec końców faworytka nie pozwoliła sobie już na stratę podania i zamknęła trwający 195 minut pojedynek rezultatem 6:7, 6:4, 6:3.