Weronika Ewald

ITF Bydgoszcz: 16-letnia Weronika Ewald w ćwierćfinale!

Pierwsze mecze dnia były bardzo ciekawe dla kibiców – na dwóch kortach, grały dwie Polki – Z ,,dziką kartą” – Zuzanna Bednarz, oraz z kwalifikacji – Olga Gołaś. Niestety Polka, rozgrywająca mecz z ,,turniejową szóstką” nie pokonała rywalki przegrywając 4:6, 1:6. Podobny los spotkał tegoroczną Wicemistrzynię Polski w grze podwójnej, która po zaciętym meczu poniosła porażkę (2:6, 7:6; 4:6).

Następną tenisistką z Polski, która rozegrała mecz była Weronika Ewald. 16 – letnia dziewczyna walczyła o awans z Karoliną Kubanovą – która zdobyła tytuł tydzień temu w grze podwójnej w Radomiu. Mecz układał się idealnie na korzyść Polki i w mniej niż dwie godziny pokonała zawodniczkę z Czech (6:4, 6:1).

Ostatni mecz singlowy rozegrała Stefania Rogozińska. Jej rywalką była ukraińska tenisistka, która zagrała w turnieju, dzięki kwalifikacjom. Polka niestety przegrała spotkanie (2:6; 4:6).

Pierwszy mecz deblowy również nie był zbyt optymistyczny. Alicja Formella z Zuzanną Frankowską przegrały z rozstawioną parą z numerem pierwszym (3:6, 2:6).

Ostatnim czwartkowym pojedynkiem na kortach w Bydgoszczy był debel – Ewald/Piestrzyńska – Olyanovskaya/Rogozińska. Stefania, po niedługiej przerwie od porażki singlowej, awansowała z partnerką do półfinału gry podwójnej.

Już jutro będziemy świadkami dwóch meczów z udziałem polskich tenisistek. Nie możemy się już doczekać.

Partnerzy