ITF Bydgoszcz: Olyanovskaya z tytułem!

Godzina rozpoczęcia meczu finałowego stała pod dużym znakiem zapytania, ze względu na duże załamanie pogody. Na szczęście, dzięki ciężkiej pracy osób odpowiedzialnych za kort, równo o godzinie 11:00 tenisistki pojawiły się na korcie.

W danym finale ciężko było wskazać faworytkę – zarówno Valeriya i Linda grały w tenisa na naprawdę wysokim poziomie. Świadczyć o tym może nawet pierwszy set który był bardzo wyrównany. Olyanovskaya jednak miała lepsze czucie piłki na rakiecie, dzięki czemu pierwszy set zakończył się wynikiem 6:3 dla niej.

Bieg drugiego seta był zupełnie inny. Zwyciężczyni pierwszej partii zaczęła znacząco dominować nad przeciwniczką, przełamując ją dwukrotnie, w pierwszych gemach danego seta. Przez to dosyć szybko wygrała drugą partię 6:1 , dzięki czemu została tegoroczną mistrzynią singla, turnieju rozgrywanego w Bydgoszczy.