Kaśnikowski najlepszym tenisistą Betard Cup 2022!

Maks Kaśnikowski wygrał rozgrywany na kortach Olimpijski Club turniej Betard Cup (pula nagród 15.000$). Polak pokonał w tym tygodniu pięciu rywali, a singlowy tytuł zdobyty we Wrocławiu jest dla niego pierwszym w zawodowej karierze. Impreza wchodzi w skład cyklu LOTOS PZT Polish Tour.

Zestawienie niedzielnego finału było bardzo ciekawe. Dwóch rozstawionych w turnieju tenisistów walczyło o pierwszy zawodowy tytuł w grze pojedynczej. Z racji wieku i lat spędzonych na kortach, kariera Czecha trwa oczywiście dłużej. Nouza już trzy lata temu walczył we Wrocławiu o trofeum, ale przegrał wówczas z doskonale dysponowanym rodakiem, Vaclavem Safrankiem. Petr nie odniósł także zwycięstwa w trzech pozostałych finałach, a ten wrocławski w tym roku oznaczał piątą próbę.

Kaśnikowski, który w najbliższą środę będzie obchodził dziewiętnaste urodziny, do decydującego o tytule meczu dostał się po raz pierwszy. W niedzielę rozegrał bardzo dobry pojedynek, chociaż o losach zaciętego meczu decydowały dosłownie detale. Szybkość i świetny forhend Kaśnikowskiego w połączeniu z kombinacyjną, opartą na fantastycznym serwisie grą Nouzy, dały licznie zgromadzonym kibicom bardzo ciekawy spektakl. O tytule decydował trzeci set, w którym Polak dwukrotnie prowadził z przewagą przełamania i za drugim razem zaliczki już nie stracił. Wygrał 6:4 3:6 6:4 i mógł cieszyć się z pierwszego wygranego turnieju w profesjonalnej karierze.

– „Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem wygrać tutaj, we Wrocławiu, swój pierwszy tytuł. Chyba nie ma lepszego uczucia niż poczuć smak tego pierwszego zwycięstwa na własnej ziemi, w Polsce” – powiedział nastoletni mistrz turnieju. – Na początku meczu ustawiałem się do jego serwisu daleko, ale nie mogłem niczego odebrać. Piłka skakała wysoko, a Petr łapał takie kąty, że trudno było skutecznie returnować. Jest świetnym zawodnikiem, ma niesamowite czucie” – ocenił Kaśnikowski.

Punkty, które zostaną dopisane do dorobku Kaśnikowskiego w rankingu ATP, pozwolą mu przesunąć się o ponad sto pozycji. W kolejnym notowaniu będzie klasyfikowany w okolicach sześćsetnego miejsca na świecie.

Partnerzy