Dwóch polskich singlistów wygrało w środę swoje mecze i zapewniło sobie miejsce w drugiej rundzie turnieju Talex Open (ITF, pula nagród 25 000$).

Dzień na kortach poznańskiego AZS-u zaczął się od deszczu. Trzeba było zatem uzbroić się w cierpliwość i czekać aż tenisiści będą mogli rozpocząć rywalizację. Ostatecznie gry wystartowały po godzinie 12.

Już na samym początku doszło do polsko-polskiego starcia, w którym Filip Kolasiński zmierzył się z Piotrem Matuszewskim. Pierwszy set został gładko wygrany przez Kolasińskiego (6:2) i wydawało się, że zawodnik pewnym krokiem będzie zmierzał w kierunku drugiej rundy turnieju. Matuszewski nie zamierzał dać jednak za wygraną i dzięki wynikowi 6:4 doprowadził do remisu w całym spotkaniu. Decydująca partia środowego meczu była bardzo interesująca. W pewnym momencie Matuszewski prowadził już nawet 5:3, ale Kolasiński wygrał cztery gemy z rzędu i rzutem na taśmę wyszarpał przeciwnikowi zwycięstwo. Całe spotkanie trwało aż dwie godziny i dwadzieścia minut.

Dużo szybciej awans wywalczył natomiast inny z Polaków. Maciej Rajski spędził w środę na korcie tylko dwadzieścia osiem minut. Jego rywal, Holender Ryan Nijboer, poddał mecz z powodu urazu po rozegraniu zaledwie sześciu gemów. Pojedynek został przerwany przy stanie 5:1 na korzyść mistrza Polski z 2018 roku.

Do drugiej rundy singlowej części Talex Open nie udało się niestety awansować pozostałym naszym reprezentantom. Marcel Politowicz przegrał 1:6, 0:6 z Argentyńczykiem Camilo Ugo Carabellim, Jan Wajdemajer 3:6, 4:6 z Grekiem Ioannisem Stamoulosem, Mikołaj Szmyrgała 4:6, 6:7 z Włochem Jacopo Berrettinim, Dominik Nazaruk 3:6, 3:6 z Brazylijczykiem Pedro Sakamoto, Kacper Górecki 1:6, 1:6 z Ekwadorczykiem Diego Hidalgo, Juliusz Bienkiewicz 5:7, 0:6 z Czechem Vitem Koprivą, a Piotr Galus 6:7, 1:6 z Peruwiańczykiem Nicolasem Perezem, zwycięzcą zakończonego w niedzielę Bydgoszcz Solano Centrum Cup. Dziś przegrał także finalista tamtej imprezy – Daniel Michalski. Polak nie dał rady Argentyńczykowi Agustinowi Velottiemu i po zaciętej walce uległ 5:7, 5:7.

Turniej Talex Open jest rozgrywany w ramach cyklu LOTOS PZT Polish Tour.