Podsumowanie konferencji prasowej

Konferencja prasowa za nami

W środowe południe na terenie Gdańskiej Akademii Tenisowej rozpoczęła się konferencja prasowa, która oficjalnie zainaugurowała cykl LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski, czyli program będący kontynuacją ubiegłorocznego pomysłu na rozegranie 10 turniejów tenisowych na terenie całej Polski. W tym roku czeka nas 9 turniejów w 8 miastach.

Jako pierwszy podczas spotkania z przedstawicielami mediów głos zabrał Mirosław Skrzypczyński, prezes Polskiego Związku Tenisowego, pełniący obowiązki gospodarza dzisiejszej konferencji. – Budżet LOTOS PZT Polish Tour wynosi 1,3 mln złotych. Zwycięzcy zainkasują po 8 tysięcy, zaś w tegorocznych Mistrzostwach Polski pula nagród będzie rekordowa i wyniesie 200 tysięcy złotych (triumfatorzy otrzymają po 27 tysięcy złotych). We wszystkich turniejach zawodnicy zdobywają punkty oraz pieniądze za uczestnictwo w zawodach.

O genezie objęcia Patronatem Honorowym cyklu opowiedział nam więcej Jacek Janowicz, dyrektor Departamentu Sportów Wyczynowych Ministerstwa Sportu. – Jeśli chodzi o patronat honorowy, to jest on szczególnym wyróżnieniem dla zawodów o charakterze ogólnopolskim. LOTOS PZT Polish Tour to pierwsze w Polsce zawody organizowane przez Polski Związek Tenisowy od 13 marca, kiedy to wszystkie zgrupowania oraz turnieje zostały zablokowane ze względu na pandemię koronawirusa.

Następnie, głos zabrał Łukasz Franiak, szef Biura Sponsoringu, Wydarzeń i CSR, Grupa LOTOS S.A. – Cieszymy się, że dzięki zaangażowaniu Polskiego Związku Tenisa możemy być częścią tego projektu. Wierzymy w sukcesy naszych reprezentantów i cieszymy się z takich inicjatyw. To niezmiernie ważne, by dawać młodym Polakom szansę grania oraz pięcia się w rankingach, a także pozyskiwania dodatkowych funduszy. Jesteśmy dumni, że zainwestowane przez nas pieniądze są mądrze rozdysponowywane przez związek.

Podczas konferencji prasowej, jako ostatni głos zabrał Marcin Foryś, prezes Zarządu Supra Brokers S.A. – Chciałem podziękować za zaproszenie do wzięcia udziału w tak świetnym projekcie w imieniu firmy. Cieszę się, że po tak długiej przerwie zawodnicy mogli wyjść z tenisowego podziemia. Mamy nadzieję, że to nasz pierwszy rok, ale nie ostatni przy tenisie.

Partnerzy