Międzynarodowy Turniej Tenisowy Kobiet Kozerki Open 2019 organizowany w ramach cyklu zawodowych turniejów Międzynarodowej Federacji Tenisowej ITF będzie pierwszą edycją dla Akademii Tenisowej Tenis Kozerki. Przygotowanie turnieju to dla organizatorów wielkie wyróżnienie. Pula nagród wynosi 25 tysięcy dolarów, co plasuje tę imprezę wśród najbardziej prestiżowych, zawodowych turniejów tenisa kobiecego w Polsce, a co za tym idzie, na kortach pojawią się znane nazwiska liczących się w świecie zawodniczek.

To wielkie święto sportowe, któremu będzie towarzyszyła wyjątkowa atmosfera oraz emocjonująca rywalizacja. Oprócz organizacji rozgrywek zaplanowano również imprezy towarzyszące, aby sprostać oczekiwaniom zarówno zawodniczek jak i kibiców. A wszystko to w miejscu, w którym po prostu oddycha się sportem. Duża, zielona przestrzeń, cicha okolica, idealna lokalizacja obiektu w otulinie rezerwatu przyrody, sprzyjająca wypoczynkowi jak i rywalizacji na iście zawodowym poziomie.

Sama Akademia Tenisowa Tenis Kozerki jest nowym kompleksem sportowym, który powstał z pasji do tenisa. Imprezy zawodowe dotąd nie miały tu jeszcze miejsca, ale obiekt może pochwalić się bardzo intensywną działalnością, gdyż odbywa się na nim rocznie blisko pięćdziesiąt turniejów PZT dla różnych grup wiekowych.

Nasza Akademia jest miejscem, gdzie sport wyczynowy ma najwyższy priorytet. To tu zwraca-my uwagę na wszechstronność kształtowania młodych zawodników – trening motoryczny, tenisowy, mentalny, opieka psychologa, fizjologa, dietetyka, fizjoterapeuty jest u nas normą. W tych okolicznościach turniej zawodowy jest niejako obowiązkowy. I zapewne nie poprzestaniemy tylko na turnieju kobiecym.