Kto zdobędzie Mistrzostwo Polski?

Kto zdobędzie Mistrzostwo Polski?

W sobotnim finale Esvelo 96. Narodowych Mistrzostw Polski w Bytomiu zobaczymy na korcie dwóch tenisistów LOTOS PZT Team. Rozstawiony z numerem drugim Daniel Michalski (WKT Mera Warszawa) spotka się w nim ze świetnym deblistą Janem Zielińskim (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki).

Wcześniej, o godz. 10.30, rozpocznie się finał singla kobiet, w którym broniąca tytułu Magdalena Fręch (LOTOS PZT Team/KS Górnik Bytom) zmierzy się z Martyną Kubką (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki). Stawką będzie biały Mercedes CLA 180 Coupe od gdyńskiej firmy BMG Goworowski. Natomiast złoty medalista w singlu wróci do domu takim samym modelem, ale w kolorze granatowym. Pula nagród w Esvelo 96. Narodowych Mistrzostwach Polski przekroczyła w tym roku kwotę miliona złotych.

W piątek, zaraz po półfinałach kobiet, na kort centralny wyszli Michalski oraz rozstawiony z numerem czwartym Filip Peliwo (AZS Łódź). Od pierwszych wymian widać było, że nie będzie w tym meczu łatwych piłek, a punkty rozgrywać się będą głównie w długich wymianach z głębi kortu. W tej zaciętej batalii lepszy okazał się tenisista LOTOS PZT Team, który wygrał 7:6 (7-3), 6:3.

O ile Michalski był od początku mistrzostw wymieniany jako jeden z najpoważniejszych kandydatów do końcowego sukcesu. O tyle awans Jana Zielińskiego (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki) jest pewną niespodzianką, bo od kilku sezonów specjalizuje się on w grze podwójnej i jest obecnie 52. deblistą świata w rankingu ATP.

W drodze do finału wyeliminował m.in. dwóch dobrych zawodników LOTOS PZT Team: w trzeciej rundzie Maksa Kaśnikowskiego, a w ćwierćfinale rozstawionego z „trójką” Kacpra Żuka (obaj CKT Grodzisk Maz.), ubiegłorocznego finalistę i mistrza kraju sprzed dwóch lat.

KLIKNIJ TUTAJ I SPRAWDŹ WYNIKI

Partnerzy