Magdalena Fręch

Kto zdobędzie Mistrzostwo Polski?

Znamy już komplet finalistów 95. Narodowych Mistrzostw Polski, rozgrywanych na kortach w Bytomiu. W piątkowym finale zobaczymy najwyżej rozstawionych tenisistów. Kamil Majchrzak zagra z Kacprem Żukiem, a Katarzyna Kawa podejmie Magdalenę Fręch. Transmisja na żywo od godziny 14:00 w Polsacie Sport.

W pierwszym czwartkowym starciu Katarzyna Kawa poradziła sobie z Martyną Kubką. Wicemistrzyni Polski z ubiegłego roku oddała młodszej rywalce zaledwie trzy gemy i pewnie awansowała do finału. Tyle samo gemów w półfinale straciła Magdalena Fręch. Zawodniczka LOTOS PZT Team pokazała międzynarodowe doświadczenie konsekwentnie budując wyraźną przewagę w każdym z dwóch setów.

Skład finału gry pojedynczej kobiet jest zatem taki sam jak przed rokiem. Wówczas złoty medal po dwusetowym meczu zdobyła Fręch.

– Bilans z Kasią mam dodatni. Jednak trzeba pamiętać, że to po prostu kolejny mecz. Wiem, że stać mnie na wygraną, ale będzie to ciężkie spotkanie. Bardzo dobrze się znamy, wiele razy grałyśmy razem debla, wiele razy przeciwko sobie. Postaram się być stroną ofensywną, ale wiem, że to będzie trudne – powiedziała 142. zawodniczka światowego rankingu.

W turnieju mężczyzn także zagrają najwyżej sklasyfikowani tenisiści. Kamil Majchrzak już poprawił wynik sprzed roku, kiedy to opuścił Bytom z brązowym medalem. W meczu z Maksem Kaśnikowskim szybko osiągnął dużą przewagę, którą utrzymał do samego końca. 18-latek ma za sobą udany turniej. To jego pierwszy medal w letnich mistrzostwach Polski.

– Z Kacprem nie rozgrywaliśmy jeszcze oficjalnego spotkania. Wiem, jak to brzmi, ale poza setami treningowymi, sparingami, nie mieliśmy okazji rywalizować. To będą szachy i ten, kto wytrzyma w ważniejszych momentach, po prostu wygra – powiedział Majchrzak pytany o piątkowy finał.

Najtrudniejszy mecz w tym tygodniu ma za sobą Kacper Żuk. Tym razem, zawodnik z Nowego Dworu Mazowieckiego trafił na nieobliczalnego Daniela Michalskiego już w półfinale. Michalski, podobnie jak przed rokiem uległ Żukowi w dwóch setach, ale znów pokazał, że należy do ścisłej krajowej czołówki.

W czwartek poznaliśmy również najlepszych deblistów. Weronika Falkowska i Katarzyna Kawa pewnie ograły 7:5, 6:0 duet Paula Kania-Choduń i Martyna Kubka. Złote medale w grze podwójnej trafiły także w ręce Jana Zielińskiego i Szymona Walkówa 6:3, 4:6 10-4. Dla Zielińskiego to trzeci tytuł mistrza Polski.

Partnerzy