kto

Znamy już komplet finalistów – wchodzących w skład cyklu LOTOS PZT Polish Tour – 93. Mistrzostw Polski w Tenisie Fundacja Radan Gliwice Open 2019, z pulą nagród 140 tys. złotych.

Na korcie centralnym jako pierwsi zagrali Karol Drzewiecki (6.) oraz mistrz Polski z lat 2013 i 2015 – Paweł Ciaś. Drzewiecki (WKS Grunwald Poznań) przystąpił do dzisiejszego spotkania wyraźnie zmęczony po zaciętym, 3-setowym pojedynku z Kacprem Żukiem i musiał uznać wyższość swojego bardziej utytułowanego rywala 6:4, 6:3. „Z pewnością zabrakło mi dzisiaj sił. W nogach mam już 4 spotkania singlowe oraz 2 w deblu rozegrane w ciągu zaledwie 4 dni. Natomiast gratulacje należą się Pawłowi, który rozegrał solidne spotkanie” – skomentował po meczy zawodnik z Poznania.

Chwilę później, byliśmy świadkami pojedynku pomiędzy świetnie spisującym się do tej pory w Gliwicach Maciejem Rajskim z prezentującym równą dyspozycję 19-letnim Danielem Michalskim. Spotkanie zakończyło się 3:6 6:0 6:4 dla zawodnika WKT Mera Warszawa, którego regularność pozbawiła już złudzeń Michała Przysiężnego i Wojciecha Marka! Młody tenisista w jutrzejszym finale zmierzy się z Pawłem Ciasiem.

Singlistki rozpoczęły zmagania na korcie numer 2. Rozstawiona z „jedynką” Anastazja Szoszyna pokonała turniejową „czwórkę” Annę Hertel 6:2, 7:6(1). Szoszyna rozgrywająca obecnie tenisowy maraton (każdego dnia po 3 mecze) pokonała swoją mniej doświadczoną rywalkę 6:2, 7:6(1). Niespełna 22-letnia Ukrainka jeszcze dzisiaj powalczy o finał debla i miksta!

„Przyjechałam do Gliwic wygrać mistrzostwa” – mówiła przed meczem Stefania Rogozińska-Dzik, której na drodze do finału stanęła dobrze dysponowana Julia Oczachowska. 19-latka z Inowrocławia, która nie przegrała w tym turnieju jeszcze seta – musiała tym razem uznać wyższość zawodniczki z Warszawy i ulec 6:1, 6:4.

Finały singla już jutro o godzinie 10:30. Do zobaczenia na kortach!  

Partnerzy