Narodowe Mistrzostwa Polski wchodzą w fazę medalową

LOTOS PZT Polish Tour 2021 powraca w międzynarodowej obsadzie!

Tegoroczny cykl turniejów LOTOS PZT Polish Tour liczył będzie 12 imprez. W jego skład będą wchodzić także Narodowe Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn, które odbędą się w lipcu na kortach Górnika Bytom. Jacek Muzolf, przewodniczący sekcji tenisowej AZS Poznań i zarazem dyrektor Międzynarodowych Mistrzostw Wielkopolski Talex Open, był gospodarzem spotkania szefów cyklu LOTOS PZT Polish Tour 2021.

Głównymi tematami były kwestie dotyczące spraw technicznych, ale ważnym i zarazem miłym akcentem było wręczenie specjalnych podziękowań wszystkim dyrektorom turniejów zaliczanych do ubiegłorocznej edycji.

– W tym roku obchodzimy 100-lecie Polskiego Związku Tenisowego. Podczas każdego z turniejów cyklu będziemy mówić o naszym jubileuszu. Dzisiejsze spotkanie w stolicy Wielkopolski nie jest przypadkowe, ponieważ to właśnie w Poznaniu założony został wiek temu nasz związek. Dlatego sierpniowa edycja Międzynarodowych Mistrzostw Wielkopolski Talex Open w ramach LOTOS PZT Polish Tour będzie miała szczególny charakter – wyjaśnia Mirosław Skrzypczyński, prezes PZT. I dodaje, że na kortach przy Noskowskiego powinni pojawić się w sierpniu ważni oficjele i zaprezentowane zostaną dwa wydawnictwa powstałe z okazji tak ważnej dla środowiska tenisowego rocznicy.

W tym roku LOTOS PZT Polish Tour będzie się składał z 12 imprez, w większości w międzynarodowej obsadzie. – Zaczynamy w Gdańsku i akurat te zawody rozegrane zostaną z udziałem krajowej czołówki. Także 95. Narodowe Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn, które planowane są w dniach 9-16 lipca odbywać się będą z udziałem wyłącznie rodzimych graczy. Pozostałe imprezy zostały wpisane do kalendarza ITF, bądź ATP. Cały cykl zamykać będzie wrześniowy ATP Challenger Pekao Szczecin Open – zaznacza Krzysztof Bobala, koordynator cyklu i dyrektor szczecińskiego challengera. I jednocześnie dodaje, że w LOTOS PZT Polish Tour zadebiutują dwa miasta – Gdynia i Radom. Z kolei w Łodzi wystąpią po raz pierwszy tenisiści z zagranicy. Na trasie, poza wymienionymi miastami znajdą się jeszcze: Wrocław, Kozerki i Bydgoszcz.

– Myślę, że warta podkreślenia jest informacja dotycząca puli nagród podczas mistrzostw w Bytomiu. Wyniesie ona ponad 700 tys. zł, a złoci medaliści gry pojedynczej wyjadą z Bytomia nowiutkimi Mercedesami ufundowanymi przez dealera BMW Goworowski z Gdyni – mówi prezes Skrzypczyński.

Co istotne, kluby, których reprezentanci zdobędą najwięcej punktów podczas turniejów, będą mogły liczyć na nagrody finansowe.

– Chcemy, żeby „twarzą” LOTOS PZT Polish Tour 2021 był Kacper Żuk, który zajmuje obecnie 172. miejsce w rankingu ATP. Podczas ubiegłorocznej edycji cyklu Kacper był największym jego beneficjentem zarówno pod względem sportowym, jak i finansowym, zarabiając 68 tys. zł i zdobywając ważne punkty ATP. Wygrał w 2020 roku jedyną imprezę w międzynarodowej obsadzie, Mistrzostwa Wielkopolski Talex Open – tłumaczy Dominik Kwiatkowski z Grupy Bono, organizatora cyklu, który jest odpowiedzialny za działania marketingowe.

Za: tenismagazyn.pl

Partnerzy