Majchrzak z dubletem

Majchrzak w podwójnej koronie

Turniej Kozerki Open za nami. Podczas zawodów zaliczanych do cyklu LOTOS PZT Polish Tour najlepsi okazali się Anastazja Szoszyna (nr 2) i Kamil Majchrzak (nr 1). Piotrkowianin oprócz tytułu w singlu, wygrał również finał debla wraz z Janem Zielińskim. Mistrzyniami gry podwójnej zostały Katarzyna Piter oraz Joanna Zawadzka.

Udany rewanż na Danielu Michalskim za półfinał Narodowych Mistrzostw Polski wziął Kamil Majchrzak. We wtorkowym pojedynku o tytuł reprezentant Polski nie dał żadnych szans swojemu młodszemu koledze z kadry. Piotrkowianin wykorzystał wskazówki trenera Tomasza Iwańskiego i swoją grę oparł na doskonałym serwisie oraz szybkim kończeniu akcji uderzeniami z forhendu. 20-letni warszawianin w meczu finałowym grał bardzo zachowawczo, nie potrafił przejąć inicjatywy, co przełożyło się na końcowy wynik – 6:1, 6:4 dla Majchrzaka.

– Wyciągnąłem wnioski po meczu w Bytomiu. Grałem bardziej agresywnie, a dodatkowo moją grę wspierał dobry serwis, dzięki któremu zyskiwałem przewagę lub wygrywałem bezpośrednio punkty. Starałem się konsekwentnie realizować swoją taktykę i to się udało – powiedział 108. zawodnik światowego rankingu.

Drugie zwycięstwo w LOTOS PZT Polish Tour odniosła Anastazja Szoszyna. 22-letnia tenisistka, która wygrała pierwsze zawody w Gdańsku, tym razem w finale Kozerki Open okazała się lepsza od rozstawionej z numerem pierwszym Katarzyny Piter. Pochodząca z Ukrainy zawodniczka wyśmienicie rozpoczęła mecz błyskawicznie wygrywając pierwszego seta. W drugiej partii nastąpiło przebudzenie Piter. Poznanianka wykorzystała doskonałe przygotowanie fizyczne, walczyła o każdy punkt  i doprowadziła do trzeciego starcia. Tam jednak górą okazała się Szoszyna, która wygrała spotkanie 6:0, 4:6, 6:3.

– Moja walka do końca była kluczowa, aby wygrać to spotkanie. Zagrałam chyba najwięcej meczów spośród wszystkich zawodniczek w tourze i powoli przychodzi zmęczenie. Dziś walczyłam o każdy punkt i cieszę się, że zwycięstwo jest po mojej stronie – powiedziała Szoszyna.

W turnieju deblowym Kozerki Open zwyciężyły następujące duety: Kamil Majchrzak-Jan Zieliński oraz Katarzyna Piter-Joanna Zawadzka. Panowie w finale pokonali Maksa Kaśnikowskiego i Dominika Nazaruka, zaś panie okazały się lepsze od Anastazji Szoszyny i Pauli Kani-Choduń.

Partnerzy