Jan Zieliński oraz Kacper Żuk wygrali część deblową turnieju Wrocław World Cup 2019. W sobotnim finale poradzili sobie z innymi Polakami – Janem Gałką i Piotrem Galusem. Mecz trwał 83 minuty i zakończył się rezultatem 6:4, 6:3.

Do triumfu w pierwszym secie Zielińskiemu oraz Żukowi wystarczyło jedno przełamanie, do którego doszło w trzecim gemie. W kolejnych minutach para skupiła się przede wszystkim na pilnowaniu własnego serwisu i ta taktyka zdała rezultaty. Inauguracyjna partia zakończyła się wynikiem 6:4 i pozwoliła Zielińskiemu oraz Żukowi zrobić krok w kierunku upragnionego tytułu.

W drugiej odsłonie meczu późniejsi triumfatorzy przełamali przeciwników w piątym gemie, gdy przy break poincie Żuk popisał się znakomitym returnem po linii. Kropkę nad „i” nowi mistrzowie postawili w gemie numer 9, gdy jeszcze raz odebrali przeciwnikom podanie i zapewnili sobie zwycięstwo w turnieju.

W drodze po tytuł mistrzowski historycznej edycji Wrocław World Cup 2019 Zieliński oraz Żuk pokonali kolejno Czechów Davia Poljaka i Robina Stanka (6:4, 5:7, 10:2), Polaków Michała Mikułę i Yanna Wójcika (6:2, 6:3), Czechów Petra Nouzę i Michaela Vrbensky’ego (7:6, 6:3) oraz wspomnianych wcześniej Gałkę i Galusa (6:4, 6:3).

Turniej deblowy został zakończony, ale wciąż nie wiemy jeszcze, kto zatriumfuje w singlu. Punktualnie o godzinie 12:00 w niedzielę ma rozpocząć się pojedynek dwóch tenisistów z Czech – Vaclava Safranka i Petra Nouzy.