Andrea Vavassori oraz David Vega Hernandez zdobyli tytuł mistrzowski challengera Poznań Open 2019! Tenisista z Italii oraz partnerujący mu Hiszpan zmierzyli się w finale z holendersko-hiszpańskim duetem Mark Vervoort i Pedro Martinez. Spotkanie było wyjątkowo emocjonujące, a losy zwycięstwa ważyły się do samego końca.

W pierwszym secie Vavassori oraz Vega Hernandez zdawali się w pełni kontrolować kortowe wydarzenia. Przewaga 5:2 nie wystarczyła jednak do spokojnego triumfu i kilkanaście minut później, gdy rywale wygrali dwa kolejne gemy, zrobiło się nieco nerwowo. W kluczowym momencie, przy piłce setowej, Martinez popełnił jednak podwójny błąd serwisowy i premierowa partia została zapisana na koncie Włocha oraz Hiszpana.

Druga część meczu przyniosła jeszcze większe emocje. Vervoort i Martinez znów odrobili stratę przełamania i do wyłonienia zwycięzców potrzebny był tie-break. W tym Holender i Hiszpan zwyciężyli 7:4. Stan 1:1 w setach oznaczał, że nowych mistrzów Poznań Open poznamy dopiero po mistrzowskim tie-breaku. Ten długo był wyrównany, ale w końcówce Vavassori i Hernandez podkręcili jeszcze tempo i ostatecznie wygrali 10:6.

W turnieju pozostała już zatem tylko jedna niewiadoma. W niedzielę o godzinie 13:00 na korcie centralnym rozpocznie się finał gry pojedynczej. Zagrają w nim Niemiec Rudolf Molleker oraz Hiszpan Tommy Robredo.