Mamy polski finał! Kaśnikowski i Ciaś zagrają o tytuł!

Mamy polski finał! Kaśnikowski i Ciaś zagrają o tytuł!

Aż trzech polskich tenisistów zagrało w sobotnich półfinałach gry pojedynczej turnieju ITF o puli nagród 15 tys. dolarów na kortach ziemnych w Łodzi.

Rozstawiony z numerem czwartym Maks Kaśnikowski pokonał Czecha Petra Nouzę 6:0, 7:6(1). Na początku lipca, 19-latek wygrał z Czechem w finale turnieju ITF we Wrocławiu, zdobywając pierwszy tytuł w karierze.

Przeciwnikiem Kaśnikowskiego będzie Paweł Ciaś. Reprezentant KT Kubala Ustroń wygrał (6:3, 6:4) pojedynek z Szymonem Kielanem.

Maks to kompletny, solidny zawodnik, który ma super uderzenia i potrafi zagrać wszystko. Ostatnio wygrał turniej we Wrocławiu. Zdecydowanie jest teraz w formie, więc jutro czeka nas na pewno dobry mecz – Paweł Ciaś nie szczędzi komplementów Maksowi Kaśnikowskiemu przed niedzielnym finałem gry pojedynczej.

W sobotę wyłoniono również najlepszych deblistów. O tytuł w sobotę zagrały dwie najwyżej rozstawione pary – Milos Karol i Lukas Pokorny oraz Szymon Kielan i Petr Nouza. Tytuł padł łupem polsko-czeskiego duetu, który pokonał Słowaków 7:5, 6:4.

Komplet wyników:
https://www.itftennis.com/en/tournament/m15-lodz/pol/2022/m-itf-pol-03a-2022/draws-and-results/

Partnerzy