Polski tenisista pokonał w meczu drugiej rundy rodaka Daniela Michalskiego i zameldował się tym samym w najlepszej ósemce imprezy . Spotkanie było niezwykle emocjonujące i trwało ponad 3 godziny! Ostatecznie Dembek zwyciężył 6:4, 3:6, 6:3.

Już pierwsze piłki meczu zwiastowały, że pojedynek będzie bardzo zacięty. Obaj zawodnicy regularnie wchodzili w długie wymiany, a wiele gemów kończyło się walką na przewagi. W pierwszym secie Dembek odrobił straty z wyniku 1:3 i wygrał 6:4. W drugiej partii role się odwróciły i tym razem ostatnie słowo należało do Michalskiego. Decydująca odsłona była bardzo dramatyczna, a obaj gracze wymieniali się prowadzeniem. Koniec końców minimalnie lepszy okazał się Dembek, który utrzymał swój serwis przy stanie 5:3 i sięgnął po wymarzony triumf.

Obaj gracze nie będą jednak mogli zbyt długo cieszyć się zasłużonym odpoczynkiem, ponieważ jeszcze dziś wystąpią w turnieju deblowym. Ich rywalami w walce o półfinał będą Rosjanin Michaił Korowin i Ukrainiec Oleg Prihodko

Partnerzy