Michał Dembek w półfinale
Z dziesiątki Polaków, biorących udział w grze pojedynczej turnieju Toyota Koszalin Open (ITF, pula nagród 15 000$), na placu boju pozostał już tylko Michał Dembek. Nasz rodak w boju o ćwierćfinał okazał się lepszy od wicemistrza Polski, Daniela Michalskiego, którego pokonał 6:2, 6:4.
Dembek dyktował dziś na korcie warunki gry w zasadzie od samego początku. W pierwszym secie bardzo szybko zbudował wysoką przewagę i spokojnie zwyciężył 6:2. Drugą partię, rozstawiony z numerem siódmym Dembek, także rozpoczął fantastycznie. Do wyniku 5:1 grał jak z nut, raz po raz zaskakując przeciwnika niekonwencjonalnymi zagraniami.
– To był bardzo dobry mecz w moim wykonaniu. Znamy się z Danielem,  graliśmy ze sobą niedawno we Wrocławiu trudne, 3-godzinne spotkanie, więc wiedziałem, czego się po nim spodziewać. Myślę, że odrobiłem lekcje i zagrałem dziś bardzo dobrze taktycznie. Do wyniku 6:2, 5:1 wszystko mi wychodziło, później sytuacja trochę się skomplikowała, ale najważniejsze, że dowiozłem ten wynik do końca – powiedział tuż po zakończonym pojedynku Dembek, dla którego będzie to pierwszy półfinał w tym sezonie.
Do najlepszej czwórki nie udało się awansować naszym pozostałym reprezentantom. Piotr Matuszewski zaprezentował się przed koszalińską widownią z bardzo dobrej strony, ale uległ po walce rozstawionemu z numerem pierwszym Rosjaninowi Ivanowi Nedelko 6:7, 5:7. Pracowity dzień miał za to Filip Kolasiński, który musiał dokończyć przerwany wczoraj mecz z Robinem Stankiem. Nasz zawodnik wygrał ostatecznie 7:6, 2:6, 7:6 i zapewnił sobie miejsce w ćwierćfinale. W tym, rozegranym kilka godzin później, Polak starał się walczyć z Martinsem Podzusem, ale koniec końców zabrakło mu świeżości i górą był Łotysz, który wygrał 6:1, 6:2.
W piątek poznaliśmy też finalistów gry podwójnej. W jutrzejszym meczu o tytuł zobaczymy Timo Stoddera i Hasana Ibrahima oraz Janisa i Martinsa Podzusa. Niemcy wygrali z duetem Michał Dembek/Kacper Żuk 4:6, 7:6, 10:7, zaś łotewscy bracia okazali się lepsi od pary Jan Gałka/Piotr Galus 6:3, 7:5.
Turniej Toyota Koszalin Open 2019 (współfinansowany ze środków Gminy Miasta Koszalin) jest elementem cyklu LOTOS PZT Polish Tour.

Partnerzy