Niemal trzy godziny musiał spędzić w środę na korcie Daniel Michalski, aby zapewnić sobie awans do drugiej rundy turnieju Bydgoszcz Solano Centrum Cup.

Zawodnik PZT LOTOS Team mierzył się dziś z Gibrilem Diarrą. W pierwszym secie pojedynku obaj tenisiści bardzo pilnowali własnych serwisów i nie tylko nie było przełamań, ale nawet break pointów. Kwestia wyjścia na prowadzenie w całym meczu rozegrała się zatem w tie breaku, a w tym wyraźnie lepszy był Austriak (7:2).

W drugiej partii sytuacja się powtórzyła, choć tym razem zawodnicy wymienili się po jednym przełamaniem. Diarra odebrał serwis naszemu rodakowi już w pierwszym gemie, Polak odwdzięczył się tym samym w szóstym. O tej części meczu ponownie musiał decydować tie break, ale tym razem górą był Michalski, który zwyciężył 7:4.

Decydująca odsłona środowego spotkania to już wyraźna przewaga naszego reprezentanta. Polak trzy razy przełamał przeciwnika, sam raz stracił serwis i spokojnie wygrał 6:2, gwarantując sobie tym samym prawo do gry w kolejnej rundzie Bydgoszcz Solano Centrum Cup.

W tej fazie turnieju zobaczymy także Yanna Wójcika (jego rywal skreczował już w czwartym gemie), Piotra Matuszewskiego (6:4, 1:6, 6:2 z Czechem Dominikiem Reckiem) i Pawła Ciasia. Mistrz Polski z Gliwic rozprawił się w środę w dwóch setach z Michałem Dembkiem (7:6, 6:0).

Z bydgoskim turniejem pożegnali się dziś natomiast Maciej Rajski (4:6, 5:7 z Turkiem Azizem Dougazem), Aron Stajszczak (2:6, 1:6 z Argentyńczykiem Camilo Ugo Carabellim), Adam Majchrowicz (4:6, 3:6 z Czechem Jirim Lehecką) i Dominik Nazaruk (1:6, 5:7 z Argentyńczykiem Genaro Alberto Olivierim).

Łącznie w II rundzie singla wystąpi pięciu Polaków – Michalski, Wójcik, Ciaś, Matuszewski i Zieliński. Początek gier czwartkowych zaplanowano na godzinę 10:00.

Turniej Bydgoszcz Solano Centrum Cup jest rozgrywany w ramach cyklu LOTOS PZT Polish Tour.

Partnerzy