Paweł Ciaś mistrzem Polski

Nierozstawiony Paweł Ciaś (UKS Beskidy Ustroń) po raz trzeci został mistrzem Polski w tenisie. W finale 25-latek pokonał rewelację turnieju, o 6 lat młodszego Daniela Michalskiego (WKT Mera Warszawa, nr 5.) 6:4, 6:4.

Pierwszy set rozgrywany był w bardzo trudnych, deszczowych i wietrznych warunkach pogodowych. Od początku widać było, iż w takich okolicznościach nawet najlepsi tenisiści mistrzostw Polski nie są w stanie zaprezentować swojego najlepszego tenisa. W decydującej fazie pierwszej partii, nierozstawiony Paweł Ciaś zdobył przewagę przełamania, którą potwierdził wygranym gemem serwisowym. Warto dodać, że seta zakończyła prawdopodobnie najdłuższa wymiana (41!) turnieju.

W drugiej partii doszło do przerwy przy stanie 1:1, spowodowanej ulewnym deszczem. Wznowienie gry nastąpiło dopiero po blisko 2 godzinach. Około 16:00 Paweł Ciaś i Daniel Michalski ponownie pojawili się na korcie centralnym i znów lepszy okazał się zawodnik z Ustronia. W drugim secie było wiele przełamań, ale to szeroki repertuar i różnorodna gra Pawła Ciasia pozwoliła mu na odniesienie korzystnego rezultatu na przemokniętym korcie.

-Warunki były dzisiaj bardzo niesprzyjające. Wiatr i padający deszcz w pierwszym secie nie ułatwiały nam gry. Ciężko było kontrolować piłkę. Praktycznie przed samym uderzeniem piłka zmieniała swój kierunek lotu. Co zadecydowało? Może Daniel był bardziej nerwowy, a może mi bardziej pomogło doświadczenie.– skomentował bezpośrednio po finale, mistrz Polski Paweł Ciaś.

Na koniec warto przypomnieć, iż oprócz medali, pucharów i nagród rzeczowych złoto w grze pojedynczej warte jest 18 tys. złotych! Ponadto, dodatkowym wyróżnieniem jest „dzika karta” do turnieju Pekao Szczecin Open, z pulą nagród 175 tys. dolarów, który również wchodzi w skład cyklu LOTOS PZT Polish Tour.

Partnerzy