Katarzyna Piter oraz grająca z nią w parze Dalma Galfi zostały mistrzyniami turnieju deblowego Śląskie Open 2019!

W meczu o tytuł Polka oraz Węgierka rozprawiły się w dwóch setach z Rosjanką Darią Lodikovą i Ukrainką Maryną Czernyszową. Pierwsza partia była bardzo wyrównana, a obie pary często odbierały sobie nawzajem podania. Łącznie Piter i Galfi wygrały zaledwie o jeden punkt więcej (29 do 28), ale wystarczyło im to do triumfu 6:4.

Druga odsłona meczu toczyła się już pod wyraźne dyktando faworytek. Para rozstawiona z numerem pierwszym nie pozwoliła przeciwniczkom na ugranie choćby gema i w dobrym stylu zapewniła sobie tytuł mistrzowski.

– Początek meczu był dla mnie ciężki mentalnie, ponieważ musiałam uporać się w głowie z przegranym półfinałem singla, który nadal wypełniał mi myśli – mówiła po zakończeniu spotkania Piter. – Później udało się opanować sytuację i koniec końców zwyciężyłyśmy pewnie i zasłużenie. Gdy biorę udział w turniejach deblowych, szukam partnerek właśnie takich jak Dalma – silnych i grających mocny, fizyczny tenis. Wierzę, że połączenie takiego stylu z moim wprowadza fajną różnorodność, która pozwala później osiągać dobre wyniki.

O swojej partnerce wypowiedziała się także Galfi. – Gra z Kasią jest bardzo przyjemna, ponieważ to prawdziwy wulkan energii. Podczas meczów dodaje mi skrzydeł i sama prezentuję się wtedy lepiej. Cieszę się, że udało nam się triumfować, ponieważ miło będzie opuszczać Bytom z pucharem mistrzowskim.

Partnerzy