Katarzyna Piter nie zdołała wywalczyć sobie miejsca w ćwierćfinale warszawskiego turnieju WSG Open 2019. Nasza zawodniczka musiała uznać dziś wyższość Chinki Yue Yuan, która po niemal dwóch godzinach pojedynku wygrała 7:5, 6:3.

Spotkanie od początku było bardzo emocjonujące. Już pierwszy gem przyniósł kilka równowag, a obie tenisistki zaciekle walczyły o to, aby otworzyć wynik po swojej stronie. Sztuka ta udała się Polce, która ostatecznie utrzymała serwis i wyszła na prowadzenie 1:0. Niestety, trzy kolejne gemy zostały zapisane na koncie Chinki i tym sposobem zrobiło się 1:3.

Piter nie zamierzała jednak odpuszczać i natychmiast poderwała się do walki. Ta okazała się skuteczna i już po kilku minutach na tablicy świetlnej widniał rezultat 3:3. Remisowo było aż do stanu 5:5. Wtedy Azjatka znów wygrała dwa gemy z rzędu i tym samym zapewniła sobie zwycięstwo w inauguracyjnym secie (7:5).

W drugiej partii Yuan poszła za ciosem i szybko zbudowała wysoką przewagę (5:1). Polce udało się zniwelować część strat, ale przy wyniku 3:5 znów straciła własne podanie i mecz został zakończony.