Stefania Rogozińska-Dzik, świeżo upieczona mistrzyni Polski z Gliwic, kontynuuje dobrą passę. Nasza zawodniczka bez najmniejszych problemów poradziła sobie z pierwszą przeszkodą w eliminacjach turnieju Śląskie Open 2019 i w stosunku 6:2, 6:2 odprawiła Laurę Duhl.

Oprócz Rogozińskiej-Dzik do drugiej rundy kwalifikacji awansowała też między innymi występująca z „dziką kartą” Emma Zakordoniec, która pokonała w dwóch setach (6:4, 6:3) Holenderkę Reginę Husak. Dalej grają także Aleksandra Jeleń (6:2, 6:1 z Weroniką Forys) oraz Weronika Falkowska (6:0, 6:1 z Czeszką Evą Cechakovą).

Najbardziej emocjonujący pojedynek pierwszej rundy eliminacji stoczyły ze sobą natomiast dwie Polki – Katarzyna Wysoczańska oraz Karolina Bartusek. Ostatecznie górą okazała się ta pierwsza, która po morderczej walce triumfowała w stosunku 7:5, 6:7 (12), 10:8. Bardzo ciekawie było też w spotkaniu z udziałem Pauliny Jastrzębskiej, ale nasza reprezentantka uległa ostatecznie Czeszce Petrze Csabi 7:6 (3), 4:6, 9:11.

Pod koniec dnia – jako ostatnia z Polek – awans zapewniła sobie także rozstawiona z numerem trzecim Daria Kuczer, która pokonała Karolinę Jaśkiewicz 6:1, 6:2. Na wtorek zostały zaplanowane mecze drugiej rundy eliminacji oraz spotkania turnieju głównego – zarówno w singlu, jak i deblu.  Gry rozpoczną się o godzinie 10:00.

Partnerzy