Trzeci dzień Poznań Open dobiegł końca. W środę na kortach Parku Tenisowego Olimpia mieliśmy jeden polski akcent. Późnym popołudniem swoją przygodę w deblowej części challengera w znakomity sposób rozpoczął Michał Dembek. Zadanie, które stało przed naszym reprezentantem i jego partnerem Florinem Mergeą od początku wydawało się wyjątkowo wymagające. Po drugiej stronie siatki stanęła bowiem turniejowa para „numer jeden”, czyli Chińczycy Mao-Xin Gong oraz Ze Zhang.

W inauguracyjnej odsłonie tenisiści z Chin byli lepsi o jedno przełamanie i wygrali 6:4. W drugiej partii gra stała się jeszcze bardziej wyrównana i o losach zwycięstwa musiał decydować tie-break. W tym Polak i Rumun spisali się koncertowo, pewnie wygrywając 7:1. Przy stanie 1:1 w setach stało się jasne, że o tym, kto awansuje do kolejnej rundy Poznań Open będzie musiał przesądzić mistrzowski tie-break. Wynik cały czas oscylował w okolicach remisu, ale ostatnie słowo należało do naszego gracza i jego partnera. Dembek oraz Mergea wygrali trzy piłki z rzędu od stanu 7:7 i zapewnili sobie tym samym upragniony awans.

Wcześniej na kortach przy ul. Warmińskiej 1 miało miejsce kilka innych bardzo ciekawych rozstrzygnięć. Rozstawiony z „siódemką” Austriak Sebastian Ofner pokonał Włocha Andreę Arnaboldiego 6:3, 6:7(6), 6:2, a Alessandro Giannessi z Italii okazał się nieco lepszy od Hindusa Sumita Nagala 7:5, 3:6, 6:3. W ostatnim pojedynku singlowym trzeciego dnia imprezy awans przypieczętował także doświadczony Tommy Robredo. Hiszpan pokonał na korcie centralnym Słoweńca Blaza Rolę 6:4, 7:6(3).

Wielkich emocji dostarczyła w środę także jedna z konfrontacji deblowych. Włoch Andre Vavassori i Hiszpan David Vega Hernandez pokonali belgijsko-holenderską parę Sander Gille i Tallon Griekspoor w stosunku 6:4, 3:6, 18:16!

Czwarty dzień Poznań Open przyniesie nam to, na co czekamy w pierwszej kolejności, czyli następny występ Huberta Hurkacza. Najwyżej rozstawiony gracz turnieju zmierzy się z Hiszpanem Enrique Lopezem Perezem. To spotkanie powinno się rozpocząć około godziny 17:30.

Partnerzy