Przed nami czwarta edycja cyklu LOTOS PZT Polish Tour!

Miło nam ogłosić, że oficjalnie rozpoczynamy działania w ramach czwartej edycji cyklu LOTOS PZT Polish Tour, stanowiącego bezpośrednią kontynuację projektu, który jest unikatowym pomysłem na rozegranie jak największej liczby międzynarodowych turniejów tenisowych w różnych częściach Polski. 

Dzisiaj cały sportowy świat staje na nogi po dwóch sezonach paraliżu związanego z pandemią wirusa COViD-19. Polski Związek Tenisowy przy wsparciu wielu partnerów – na czele z Grupą LOTOS, tytularnym patronem cyklu – postanowił kontynuować pomysł, który w ostatnich latach przysłużył się rozwojowi młodych Polskich zawodników m.in. Kacpra Żuka, Daniela Michalskiego czy Mai Chwalińskiej. 

Wielokrotnie w turniejach cyklu udział brali również Ci najbardziej znani: Magdalena Fręch, Kamil Majchrzak czy Hubert Hurkacz. W 2022 roku po raz pierwszy w kalendarzu cyklu LOTOS PZT Polish Tour pojawią się aż trzy turnieje męskie rangi ATP Challenger oraz jeden turniej damski ITF 100K (odpowiednik ATP Challenger). 

W 2022 roku LOTOS PZT Polish Tour zostanie rozegrany podczas planowanych jedenastu turniejów w różnych miastach Polski oraz Esvelo 96. Narodowych Mistrzostw Polski, które rozegrane zostaną w Bytomiu. Cykl rozpocznie oficjalna konferencja prasowa, na którą serdecznie zapraszamy już 20 maja o godzinie 12:00 na kortach Gdańskiej Akademii Tenisa. 

Partnerzy