PZT LOTOS Team – Nadzieje Polskiego Tenisa to rewolucja w finansowaniu naszych utalentowanych reprezentantów. Dzięki współpracy Polskiego Związku Tenisowego z Grupą LOTOS oraz Ministerstwem Sportu i Turystyki udało się stworzyć wyjątkowy program pomocy perspektywicznym tenisistom.

Umowy podpisali już Maja Chwalińska, Magdalena Fręch, Kamil Majchrzak, Daniel Michalski, Kacper Żuk oraz grupa nastolatków Stefania Rogozińska-Dzik, Weronika Falkowska, Weronika Baszak, Martyna Kubka, Anna Hertel i Wojtek Marek. – Tenisiści będą rozliczać wydatki związane ze szkoleniem i występami w turniejach – tłumaczy prezes PZT, Mirosław Skrzypczyński. – Na podstawie przedstawionych rachunków będą mogli dostać zwrot między innymi za bilety lotnicze, wynajem kortów, opłacenie trenerów i fizjoterapeutów. Mamy nadzieję, że co roku będą do niego dołączać kolejni reprezentanci.

Dla tenisistów, którzy rozpoczynają zawodowe kariery, taka pomoc jest bezcenna. – Przejście z juniorów do seniorów jest teraz bardzo trudne – mówi Kacper Żuk. – Reforma międzynarodowych rozgrywek zamiast ułatwić, utrudniła zadanie. W poszukiwaniu punktów rankingowych trzeba daleko podróżować. Do tej pory starałem się znaleźć najtańszy hotel, a i tak trudno było wszystko sfinansować. Zastanawiałem się nad wyjazdem na studia do Stanów Zjednoczonych. Teraz, dzięki wsparciu Grupy LOTOS i PZT będę mógł skupić się na startach – opowiada Żuk.

 Turniejowe występy to jedno. Finansowanie wyjazdu trenera to na początku zawodowej kariery luksus. – Z moim trenerem jestem związana od kilkunastu lat, a tylko kilka razy mi towarzyszył – mówi Maja Chwalińska. – Większość zawodników i zawodniczek jeździ na turnieje sama lub z rodzicami. Na pewnym etapie to za mało. Bardzo się cieszę, że wreszcie będę mogła zabrać trenera na turnieje. Mam nadzieję, że to pomoże mi w osiąganiu lepszych wyników – kończy Maja.

Grupa LOTOS została sponsorem strategicznym PZT w lutym 2019 roku. Poza utworzeniem PZT LOTOS Team współpraca zakłada między innymi program dofinansowania tenisa U12 pod nazwą Rakiety Lotosu oraz cykl turniejów LOTOS PZT Polish Tour. Działania są wspierane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Partnerzy