Dejana Radanović zameldowała się przed chwilą w finale turnieju Kozerki Open. Serbka bez większych problemów pokonała w sobotę Francuzkę Tessah Andrianjafitrimo. Spotkanie trwało 80 minut i zakończyło się wynikiem 6:3, 6:1.

W poprzednich dwóch dniach Radanović brała udział w prawdziwych tenisowych maratonach. Zawodniczka z Bałkanów w czwartek rywalizowała przez 3 godziny i 13 minut z Rumunką Miriam Bulgaru, w piątek 3 godziny i 15 minut z Anną Hertel. Dziś kwestię wygranej Serbka rozstrzygnęła zdecydowanie szybciej.

W pierwszej partii gra była dość zacięta, a panie wymieniały się przełamaniami. Radanović lepiej radziła sobie przy własnym serwisie, grała agresywnie i mocnymi uderzeniami kończyła kolejne wymiany. W drugim secie przewaga 23-latki nie ulegała już dyskusji. Serbka przegrała zaledwie jednego gema i w dobrym stylu zapewniła sobie miejsce w niedzielnym finale.

Tam jej rywalką będzie Maja Chwalińska lub Katarzyna Piter. Półfinał z udziałem dwóch Polek został zaplanowany na godzinę 14:30.