Utytułowany Hiszpan, który ma na koncie aż dwanaście zwycięstw w imprezach cyklu ATP World Tour, zapewnił sobie przed chwilą awans do półfinału Poznań Open. W piątek wyższość 37-latka musiał uznać Włoch Gianluca Mager. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:7, 7:5, 6:3.

W pierwszym secie ćwierćfinałowego pojedynku Robredo był już o krok od wygranej, ale potknął się na ostatniej prostej. Tenisista z Półwyspu Iberyjskiego prowadził 5:4 i serwował, ale nie udało mu się postawić kropki nad „i”. Mager odrobił stratę przełamania, wygrał dwa kolejne gemy i wyszedł na prowadzenie w meczu (7:5).

W drugiej partii sytuacja się powtórzyła, ponieważ Robredo ponownie nie wykorzystał własnego podania przy stanie 5:4. Tym razem końcówka seta padła jednak łupem Hiszpana. 37-latek wygrał dwa kolejne gemy i doprowadził do remisu w setach. W decydującej odsłonie rywalizacji doświadczony Robredo szybko wywalczył przełamanie i już nie pozwolił przeciwnikowi na odrobienie strat.

Półfinałowym rywalem Hiszpana będzie Włoch Andrea Vavassori. 24-latek z Turynu pokonał wczesnym popołudniem znacznie bardziej utytułowanego rodaka Alessandro Giannessiego 7:6 (5), 6:1 i też zapewnił sobie miejsce w najlepszej czwórce imprezy. Poznański sukces Vavassoriego jest tym bardziej wart docenienia, ponieważ Włoch przebijał się do turnieju poprzez kwalifikacje. W głównej części challengera Vavassori pokonał już trzech rozstawionych przeciwników i w sobotę także nie będzie bez szans.

Stawkę półfinalistów Poznań Open 2019 uzupełni jeszcze dwóch graczy. O pierwsze z tych miejsce powalczą Niemiec Rudolf Molleker oraz Francuz Quentin Halys, o drugie Hubert Hurkacz i Portugalczyk Pedro Sousa.