Na kortach MZUK przy ulicy Kosynierów w Gliwicach w poniedziałek odbyło się losowanie turnieju głównego 93. Mistrzostw Polski w Tenisie – Fundacja Radan Gliwice Open 2019, z pulą nagród 140 tys. złotych.

Startujący w turnieju z „dziką kartą” Michał Przysiężny (UKS Sport Klub Wrocław) trafił w 1. rundzie na wymagającego rywala – rozstawionego z nr 5. Daniela Michalskiego (Warszawski Klub Tenisowy Mera).

Z numerem 1. rozstawiony w mistrzostwach jest Kacper Żuk. 20-letni tenisista Legii Warszawa otworzy turniej meczem z Janem Gałką (Klub Tenisowy Warszawianka Warszawa). Na zwycięzcę w kolejnej rundzie może trafić wielokrotny mistrz kraju Marcin Gawron („dzika karta”) – jeżeli wcześniej upora się z Krzysztofem Wetoszką (Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters).

Rozstawiony z „dwójką” Maciej Rajski (Klub Tenisowy TENISWIL Warszawa-Wilanów) walkę o obronę tytułu rozpocznie od spotkania z Pawłem Zawiszą (UKS Omega Smolec).

Najlepszy polski junior 18-letni Wojciech Marek (Górnik Bytom) w 1. rundzie zmierzy się z Piotrem Matuszewskim (AZS Łódź).

W turnieju kobiet ważna zmiana – z powodu kontuzji ostatecznie wycofała się Maja Chwalińska; numer 1 w drabince po tenisistce BKT Advantage Bielsko-Biała przejęła Anastazja Szoszyna (WKS Grunwald Poznań). Ukrainka (z prawem stałego pobytu w Polsce) rywalizację rozpocznie od potyczki z Joanną Zawadzką (UKS ACT Sport Tarnów).

Rozstawiona z „dwójką” broniąca tytułu Marta Leśniak (Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters) udział w mistrzostwach zainauguruje od spotkania z Zofią Podbioł (BKT Advantage Bielsko-Biała).

Pecha w losowaniu miała „jedynka” z kwalifikacji Magdalena Hędrzak (KS Górnik Bytom), która trafiła na mistrzynię sprzed trzech lat, studentkę college’u w Malibu Darię Kuczer (Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters).

Początek wtorkowych gier na kortach gliwickiego MZUK przy ulicy Kosynierów od 9.30. O 18.00 nastąpi oficjalne otwarcie 93. Mistrzostw Polski.

Partnerzy