Vaclav Safranek, najwyżej rozstawiony zawodnik Wrocław World Cup 2019, zagra w niedzielę o tytuł mistrzowski. W sobotnim półfinale Czech rozprawił się z Rosjaninem Aleksandrem Szewczenką.

W pierwszym secie tej konfrontacji miało miejsce aż pięć przełamań. Najważniejsze z nich nastąpiło w gemie dwunastym, gdy Safranek po raz trzeci znalazł receptę na serwis rywala, wywalczył breaka i objął prowadzenie w meczu (7:5).

Druga partia zaczęła się od gema, który trwał ponad dziesięć minut. Czech wyszedł ze stanu 0:40 i po długiej walce na przewagi, zapisał inauguracyjnego gema po swojej stronie. W kolejnych minutach zrezygnowany Szewczenko był dla bardziej doświadczonego rywala jedynie tłem. Safranek bez problemu zwyciężył 6:2 i przypieczętował swoją przepustkę do niedzielnego finału.

W nim zmierzy się z rodakiem, Petrem Nouzą, który pokonał wcześniej Rosjanina Aleksjieja Zacharowa 6:2, 4:6, 7:6.