Znakomite wieści z Poznania, gdzie w tym tygodniu rozgrywany jest turniej Talex Open (ITF, pula nagród 25 000$). W głównej drabince przewidzianych było osiem miejsc dla zwycięzców kwalifikacji. Wiemy już, że aż siedem z nich zajęli tenisiści z Polski!

Najmniej kłopotów z awansem mieli we wtorek Maciej Rajski, Juliusz Bienkiewicz oraz Piotr Galus. Pierwszy oddał cztery gemy Kamilowi Gajewskiemu (6:1, 6:3), drugi trzy Mikołajowi Borkowskiemu (6:0, 6:3), trzeci zaledwie dwa Norbertowi Tadyszakowi (6:1, 6:1). Sprawę w dwóch setach załatwił także Mikołaj Szmyrgała, który pokonał Michała Skoniecznego 6:3, 7:5.

Dwóch godzin i 39 minut potrzebował natomiast Dominik Nazaruk. Nasz reprezentant wygrał w tie breaku pierwsza partię z Cypryjczykiem Sergisem Kyratzisem, w drugiej nieco lepszy był rywal (6:4). O losach awansu decydował mistrzowski tie break, a w tym górą okazał się Polak (10:6). Jeszcze więcej emocji przyniosło bratobójcze starcie Karola Drzewieckiego i Filipa Kolasińskiego, zakończone ostatecznie triumfem tego drugiego. Kwestia zwycięstwa ważyła się do ostatniej piłki, skończyło się na wyniku 5:7, 7:5, 12:10. Do turnieju głównego awansowali też Kacper Górecki (jego rywal się wycofał) oraz Mats Rosenkranz. Niemiec pokonał dziś Greka Ioannisa Stamoulosa 6:1, 6:0. Spotkanie trwało zaledwie 38 minut.

We wtorek odbyły się też mecze I rundy Talex Open 2019. Jan Zieliński prowadził już nawet 5:2 z najwyżej rozstawionym Kazachem Denisem Jewsiejewem, ale ostatecznie przegrał 6:7, 0:6. Awansować nie udało się również Pawłowi Ciasiowi. Mistrz Polski z Gliwic uległ Argentyńczykowi Genaro Alberto Olivieriemu 2:6, 2:6

Pod koniec dnia mieliśmy jeszcze powody do zadowolenia w deblu. Do ćwierćfinału gry podwójnej awansowali bowiem Piotr Galus i Michał Mikuła oraz Kamil Gajewski i Norbert Tadyszak.

Turniej Talex Open jest rozgrywany w ramach cyklu LOTOS PZT Polish Tour.