Singlowe porażki Polek w Radomiu.

Czwartek na kortach w Radomiu należał do jednych z tych bardziej emocjonujących dni. Byliśmy świadkami aż 5 meczów, w których grały Polki (W tym między innymi tegoroczna Wicemistrzyni Polski – Martyna Kubka).

Pierwszy mecz na korcie centralnym należał do Anny Hertel i rozstawionej z numerem 4 – Very Lapko. Mecz niestety nie układał się po myśli Polki i pomimo zaciętej walki przegrała go 2:6; 1:6. W kolejnym meczu na korcie pojawiła się Martyna Kubka. Swój mecz zaczęła bardzo dobrze – wygrywając pierwszego seta 6:1, znacząco dominując nad przeciwniczką. W drugim secie role się jednak odwróciły – Hiszpanka Carlota Martinez Cirez, znalazła sposób na Wicemistrzynię Polski i wygrała drugiego seta 6:3. W decydującej partii meczu szczęście nie sprzyjało Martynie. Pierwsze gemy były bardzo zacięte, lecz przeciwniczka lepiej radziła sobie w kluczowych momentach. Mecz zakończył się porażką Polki (6:1; 3:6; 2;6)

Po meczach singlowych nadszedł czas na mecze gry podwójnej. Byliśmy świadkami aż 3 meczów z udziałem Polek. Najciekawszy z nich należał do pary: Aleksandra Buczyńska, Valeryia Darashuk. Polki wygrały pierwszego seta 6:3, nie wykorzystując słabsze strony przeciwniczek. Drugi set nie należał do najlepszych, przegrały go 3:6. W decydującym super tie-breaku nasze zawodniczki przegrały 10:12.

Nie tylko samymi smutnymi informacjami turniej żyje, ponieważ na koniec dnia Ania Hertel i Martyna Kubka wygrały swój deblowy mecz. Turniejowa jedynka grała przeciwko parze: Kerstin Peckl, Aleksandra Zuchańska. Doświadczenie rozstawionej pary było widać w każdym aspekcie gry i polska para gładko wygrała mecz 6:1; 6:2.