Ulewne deszcze storpedowały sobotnie plany organizatorów turnieju Śląskie Open 2019 w Bytomiu (ITF, pula nagród 25 000$).

Na ten dzień zaplanowane były trzy spotkania – dwa półfinały singla oraz finał gry podwójnej. Konfrontacja Katarzyny Piter i Słowenki Niny Potocnik rozpoczęła się o czasie, ale panie nie zdążyły dokończyć spotkania przed ulewą. Polka wygrała pierwszą partię 7:5, drugi set został przerwany, gdy jej rywalka prowadziła 3:2.

Decyzja, dotycząca dalszej gry na kortach w Bytomiu miała zapaść około godziny 16:00. Niestety, 30 minut wcześniej znów zaczęło intensywnie padać i stało się jasne, że tego dnia gry nie będą już kontynuowane.

Taki rozwój wypadków sprawił, że wszystkie mecze zostały przeniesione na niedzielę. Półfinały singla mają wystartować o godzinie 9:30.