Kolejny dzień Śląskie Open 2019 dobiegł końca. W środę na obiekcie KS Górnik Bytom znów mieliśmy wiele polskich akcentów.

Już w pierwszym meczu na korcie spotkały się dwie nasze reprezentantki – Katarzyna Piter i Marcelina Podlińska. Pojedynek przebiegł w całości pod dyktando tej pierwszej, która pewnie zwyciężyła 6:1, 6:1 i zapewniła sobie awans do drugiej rundy turnieju.

Ta sztuka nie udała się natomiast kilku innym polskim zawodniczkom. Kwalifikantki Daria Kuczer i Weronika Falkowska musiały uznać wyższość wyżej notowanych rywalek, nie udało się też Magdalenie Hędrzak i Stefanii Rogozińskiej-Dzik.

Powody do radości mieliśmy natomiast pod koniec dnia, gdy rozstawiona z numerem drugim Maja Chwalińska mierzyła się z Niemką Natalią Siedlinską. Polka pozwoliła rywalce na ugranie zaledwie czterech gemów i dzięki wynikowi 6:2, 6:2 zapewniła sobie miejsce w drugiej rundzie turnieju Śląskie Open 2019.

W czwartek na kortach KS Górnik Bytom ponownie zobaczymy w akcji zarówno Piter, jak i Chwalińską. Pierwsza powinna pojawić się na placu gry około godziny 13:30, druga około 15:30. Ich rywalkami będą kolejno Czeszka Karolina Kubanova oraz Rumunka Cristina Ene.

Partnerzy