Stefania mistrzem Polski

Niedziela w 93. Mistrzostwach Polski w Tenisie – Fundacja Radan Gliwice Open 2019, z pulą nagród 140 tys. złotych, to dzień ostatnich i najważniejszych rozstrzygnięć. Przed chwilą poznaliśmy nową mistrzynię Polski – Stefanię Rogozińską-Dzik (Legia Warszawa – sekcja tenisa), która w finale gry pojedynczej kobiet pokonała Anastazję Szoszynę (WKS Grunwald Poznań).

Pierwsza parta nie zapowiadała zwycięstwa Rogozińskiej-Dzik, ponieważ zakończyła się ona pewnym zwycięstwem mieszkającej w Warszawie niespełna 22-letniej Ukrainki. Zawodniczka PZT LOTOS Team bardzo słabo serwowała i miała kilka serii przegranych punktów, w trakcie których nie była w stanie przeciwstawić się swojej rywalce. Z kolei Szoszyna grała bardzo pewnie, wcześnie zdobyła przewagę przełamania, szybko ją powiększyła i set zakończył się wynikiem 6:3.

W drugiej odsłonie, odwróciły się losy meczu. 18-latka ze stolicy zagrała zdecydowanie najlepszy set w całym turnieju, którego pewnie wygrała 6:1. Zawodniczka rozstawiona z numerem 5. świetnie serwowała, doskonale biegała i cały czas kontrolowała przebieg spotkania. Szoszyna w pewnym momencie nawet zmieniła swoją taktykę. Próbowała niekonwencjonalnych zagrań, skrótów, ale to nie wystarczyło na świetnie dysponowaną Rogozińską-Dzik.

Początek trzeciego seta przypominał drugą partę, gdyż bardzo szybko na tablicy wyników pojawił się rezultat 4:1 dla Stefanii Rogozińskiej-Dzik. Na trybunach słychać już było opinie, że młoda tenisistka z Warszawy nie wypuści tego prowadzenia. Wtedy to Szoszyna niespodziewanie wygrała 3 kolejne gemy i w zaciętej końcówce mieliśmy już prawdziwą próbę nerwów, którą lepiej wytrzymała debiutująca w seniorskich mistrzostwach Polski 18-latka – wygrywając całe spotkanie 3:6, 6:1, 6:4

Na koniec warto przypomnieć, iż oprócz medali, pucharów i nagród rzeczowych złoto w grze pojedynczej warte jest 18 tys. złotych! Ponadto, dodatkowym wyróżnieniem jest „dzika karta” do turnieju Warsaw Sports Group Open z pulą nagród 60 tys. dolarów.

Partnerzy