Mikołaj Szmyrgała bardzo pewnie pokonał we wtorkowym finale eliminacji Rosjanina Daniła Saweliewa 6:1, 6:1 i zapewnił sobie miejsce w turnieju głównym Toyota Koszalin Open 2019.

Niestety, dziś nie poszczęściło się pozostałym naszym reprezentantom, który walczyli w kwalifikacjach. Daniel Kossek przegrał z Egorem Noskinem z Rosji (3:6, 1:6), Michał Skonieczny z Ukraińcem Daniłem Tsebrenko (5:7, 4:6), Jan Gałka z Czechem Danielem Vrbą (6:3, 1:6, 7:10), a Patryk Kosiński z Czechem Dominikiem Langmajerem (7:6, 1:6, 10:12).

We wtorek rozpoczęły się także mecze turnieju głównego. W polsko-polskim pojedynku Dominik Nazaruk okazał się lepszy od Bartosza Wojnara (6:4, 6:4). Dwa kolejne spotkania, czyli konfrontacje Mateusza Terczyńskiego z Sandro Szicem i rozstawionego z numerem drugim Daniela Michalskiego z Michałem Woźniakiem nie zostały dokończone.

Potężna ulewa, która przeszła nad Koszalinem nie pozwoliła rozegrać wszystkich zaplanowanych na ten dzień spotkań i dlatego gry będą kontynuowane jutro. W środę mecze mają ruszyć już od godziny 9:00.

Partnerzy