Szoszyna i Michalski z tytułami w Bydgoszczy

Szoszyna i Michalski z tytułami w Bydgoszczy

Poznaliśmy nowego mistrza turnieju LOTOS PZT Polish Tour. W trakcie czterodniowych zawodów rozgrywanych na bydgoskich kortach Klubu Sportowego Centrum najlepsi okazali się Anastazja Szoszyna oraz Daniel Michalski. Dla zawodnika z Warszawy to pierwszy tytuł w tegorocznym cyklu.

W związku z tym, że w poniedziałek deszcz mocno pokrzyżował plany organizatorom turnieju w Bydgoszczy, wtorkowy plan gier zakładał rozegranie aż siedmiu spotkań – czterech półfinałów i dwóch finałów gry pojedynczej oraz finału gry podwójnej kobiet.

Jako pierwsi na kortach pojawili się panowie. ½ finału gry pojedynczej nie przyniosła żadnych niespodzianek. Zgodnie z przewidywaniami oba spotkania zakończyły się po dwóch setach. Daniel Michalski pokonał 6:4, 6:2 doświadczonego Macieja Rajskiego, a Paweł Ciaś w niespełna godzinę poradził sobie z Janem Zielińskim.

Spotkanie finałowe pomiędzy Danielem Michalskim, a Pawłem Ciasiem w głównej mierze opierało się na solidnej i wyrównanej walce punkt za punkt w wykonaniu obydwu zawodników. Jednak konsekwencja i regularność Michalskiego pozwoliła mu pokonać 26-letniego Ciasia po raz trzeci w tegorocznym cyklu. Wicemistrz Polski przegrał z Gdańszczaninem tylko podczas turnieju w Szczecinie.

– Zawsze mecze z Pawłem są trudne. W pierwszym i drugim secie prowadził, ale końcówki należały do mnie. Podszedłem do tego meczu, jak do każdego innego. Nie narzucałem na siebie dodatkowej presji, aby tym razem zdobyć tytuł. Ponadto, zazwyczaj finał był rozgrywany w niedzielę, a ja tego dnia nie trenuję dlatego dzisiaj udało mi się wygrać – żartował w swoim stylu szczęśliwy Michalski, dla którego zwycięstwo w Bydgoszczy było pierwszym w cyklu.

W finale turnieju rozgrywanego na kortach Klubu Sportowego Centrum doszło do jednostronnego spotkania między Anastazją Szoszyną i Martyną Kubką. Ta pierwsza, tego samego dnia w półfinale pokonała Julię Oczachowską, a ta druga po dwusetowym boju wygrała z rozstawioną z numerem pierwszym Katarzyną Piter. Spotkanie o tytuł zakończyło się zwycięstwem (6:3, 6:0) 22-latki z polskim paszportem, która zdobyła trzeci tytuł w tegorocznym cyklu.

– Jestem pod wrażeniem, że przez cały mecz potrafiłam utrzymać koncentrację i nie popełniałam błędów. Od początku do końca utrzymałam wysoki poziom gry – powiedziała Szoszyna.

W Bydgoszczy, drugie kolejne mistrzostwo gry podwójnej w turnieju LOTOS PZT Polish Tour zdobyły Anastazja Szoszyna wraz Paulą Kanią-Choduń. Para rozstawiona z numerem pierwszym pokonała (podobnie jak podczas zawodów w Łodzi) duet Katarzyna Piter-Joanna Zawadzka.

Partnerzy