W sobotnie popołudnie powinniśmy poznać mistrzynie deblowej części turnieju WSG Open 2019. Już teraz wiemy, że tytuł trafi w ręce co najmniej jednej Polki!

Jako pierwsze prawo do gry w finale zapewniły sobie Martyna Kubka i Weronika Falkowska. Nasze zawodniczki, występujące w stolicy z „dziką kartą” pokonały w piątek Włoszki Lucię Bronzetti i Camillę Rosatello. Spotkanie trwało 68 minut i zakończyło się rezultatem 6:3, 6:4 na korzyść Polek.

Mniej więcej dwie godziny stało się jasne, że Kubka i Falkowska nie będą jedynymi reprezentantkami naszego kraju, które wystąpią w sobotnim finale debla. Wieczorem awans do tej fazy rozgrywek wywalczyła też Maja Chwalińska. 17-latka z Dąbrowy Górniczej oraz partnerująca jej Norweżka Ulrikke Eikeri ograły Czeszki Anastasię Detiuc i Johanę Markovą 6:4, 7:5.

Finał deblowej części turnieju WSG Open 2019 został zaplanowany jako trzeci sobotni mecz. Wcześniej zostaną rozegrane dwa półfinały singla. W pierwszym Rosjanka Anastajza Komardina zmierzy się z Chinką Yue Yuan, w drugim Maja Chwalińska sprawdzi formę Victorii Kan z Rosji.

Turniej WSG Open 2019 jest elementem cyklu LOTOS PZT Polish Tour.

Partnerzy