Valerio Aboian wygrywa TALEX Open.

Niedzielny mecz finałowy został zaplanowany na godzinę 11. W meczu o tytuł turnieju rozgrywanego na kortach AZS Poznań na przeciw siebie stanął Patrik Rikl z Czech oraz rozstawiony z numerem piątym Argentyńczyk, Valerio Aboian.

Pierwsze gemy tego pojedynku to wyrównana gra z delikatną przewagą Czecha, który w trzecim gemie przełamał Aboiana. Przewaga jednak nie trwała zbyt długo, Rikl stracił swój serwis już w następnym gemie i rozpoczął festiwal błędów przegrywając tym samym kolejne trzy gemy. Chociaż udało my się wygrać jeden gem serwisowy to cały set trafił na konto Argentyńczyka z wynikiem 6:3.

Druga partia tego spotkania rozpoczęła się od przełamania na korzyść Argentyńczyka już w pierwszym gemie. Moment później bez straty punktu przy swoim serwisie prowadził już 2:0. Czech był tym meczu zawodnikiem zdecydowanie słabszym i popełniającym masę niewymuszonych błędów, w każdym aspekcie gry. Po 7 minutach gry Argentyńczyk prowadził już 3:0 z dwoma przełamaniami na swoją korzyść. W tym momencie Rikl poprosił o pomoc medyczną i na korcie pojawił się fizjo, który postawił czeskiego zawodnika na nogi. Dwa dobre gemy i wynik zmienił się na 3:2. To jednak nie wystarczyło. Aboian utrzymał przewagę jednego przełamania i sięgnął po tytuł tegorocznego TALEX Open.

Patrik Rikl def. Valerio Aboian 6:3 6:4